Останні зміни Індексу долара США на ринку

Під час торгів у понеділок, 9 січня 2023 року, котирування Індексу долара США коливаються на рівні 103,70 інформує Yahoo!Finance. З початку торгової сесії цей показник впав на 0,17%, а коливався в діапазоні 103,43 – 103,93.

Варте уваги Ціни на газ у Європі обвалилися до важливої позначки: коли можуть виникнути проблеми

Крайні позиції для Індексу долара за останні 12 місяців:

  • Цей показник досяг річного максимуму на рівні 114,78. Ба більше, це піковий рівень для Індексу за 20 років;
  • Натомість мінімально котирування впали до 94,63 за аналогічний період, за даними CNBC.

Варто додати, що Індекс долара США уже суттєво відійшов від максимального показника за 20 років. Водночас цей показник впав майже до мінімуму за 7 місяців.

Цьому сприяли дані щодо того, що Федеральний резерв може перейти до менш агресивної монетарної політики. Ще одним фактором впливу став Китай, який готовий знову відкрити свої кордони. Це підштовхнуло до зростання більш ризикові валюти, пише CNBC.

Що таке Індекс долара США

Це показник, який фіксує співвідношення долара до шести національних валют основних торгових партнерів офіційного Вашингтона. Йдеться про євро, єна, фунт стерлінгів, канадський долар, шведська крона та швейцарський франк.
  • Проте в останньому кварталі 2022 року Індекс долара зафіксувала найбільші втрати за 3 місяці за останні 12 років. Загалом це сталося через настрої інвесторів відносно процентної ставки;
  • Зокрема, вони вважали, що Федеральний резерв не буде підіймати ставку вище 5%, оскільки інфляція поступово спадає. На сьогодні цей показник становить 4,25% – 4,50%;
  • Водночас це не завадило американській валюті за рік досягти найкращого результату на ринку за 7 років – з 2015 року. Йдеться про річне зростання на рівні 8,6%.