Останні зміни Індексу долара США на ринку

Під час торгів у четвер, 5 січня 2023 року, котирування Індексу долара США коливаються на рівні 104,27 інформує Yahoo!Finance. З початку торгової сесії цей показник виріс на 0,01%, а коливався в діапазоні 103,99 – 104,42.

Цікаво Світ після ембарго та цінової стелі для нафти з Росії: реакція ринку та нові можливості

Крайні позиції для Індексу долара за останні 12 місяців:

  • Цей показник досяг річного максимуму на рівні 114,78. Ба більше, це піковий рівень для Індексу за 20 років;
  • Натомість мінімально котирування впали до 94,63 за аналогічний період, згідно з даними CNBC.

Позиції долара майже не змінилися під час торгів у четвер після публікації протоколів останньої зустрічі Федерального резерву, пише Reuters. Згідно з новою інформацією, американський центробанк не передбачає зниження базової ставки у 2023 році.

Головною ціллю регулятора залишається вгамування інфляції. Аналітики додають, що протоколи загалом виправдали очікування інвесторів, тому реакція ринків залишається досить стриманою після їх публікації. Загалом Індекс долара США суттєво відійшов від максимуму за 20 років, але водночас цей показник вище шестимісячного мінімуму, який зафіксували наприкінці грудня 2022 року – 103,38.

Що таке Індекс долара США

Це показник, який фіксує співвідношення долара до шести національних валют основних торгових партнерів офіційного Вашингтона. Йдеться про євро, єна, фунт стерлінгів, канадський долар, шведська крона та швейцарський франк.

Динаміка інших валют

Офіційна валюта Єврозони зміцнила позиції на ринку проти долара США на 0,13%. У середу, 4 січня, ця грошова одиниця виросла на 0,54% після того, як стало відомо, що інфляція у Франції зупинилася на нижчому рівні, ніж очікували.

На тлі цього зріс оптимізм щодо економіки країн Єврозони. Водночас британський фунт під час торгів впав на 0,36%. Днем раніше ця валюта зміцнила позиції на ринку на 0,76%, повідомляє Reuters.

Більше новин про долар США:

  • Однією з основних причин стрімкого зростання американської валюти у 2022 році стала монетарна політика Федерального резерву, яку проводили, аби вгамувати інфляцію, а також прогнози щодо різкого сповільнення економічного зростання;
  • Водночас це не завадило американській валюті за рік досягти найкращого результату на ринку за 7 років – з 2015 року. Йдеться про річне зростання на рівні 8,6%.