Купили валюту та передумали: як діяти та на що розраховувати
Під час проведення фінансових операцій або транзакцій можуть виникати й різні непередбачувані ситуації. Одна з них пов'язана з обміном валют: це скасування операції клієнтом, що цілком можливо з огляду на останні дані НБУ про збільшення попиту на валюту.
24 Канал поговорив з експертами, які розповіли, що потрібно робити задля того, аби успішно повернути гроші після завершення операції з обміну валюти.
Варте уваги Інвестиції в сучасному світі: головні плюси та мінуси, про які варто знати всім
Що говорить буква закону
Адвокатка та кандидатка юридичних наук Анна Даніель повідомила, що порядок дій у разі виникнення такої ситуації прописаний у постанові Правління Національного банку України №2 від 2 січня 2019 року. По-перше, там вказано, що скасувати валютну операцію реально.
По-друге, у документі зазначено: якщо клієнт звертається із запитом про відмову від операції з обміну коштів протягом 15 хвилин після її завершення та надає виданий банком, небанківською установою перший примірник квитанції чи розрахункового документа РРО, то можна задовольнити цей запит і повернути гроші.
Алгоритм дій, наслідки та рекомендації
Колишній голова правління Інвестиційно-трастового банку Арсен Аванесян пояснив, що у світі фінансових транзакцій є декілька сценаріїв, коли клієнти банків стикаються з потребою скасування валютних операцій. За його словами, цей запит викликає декілька питань і потребує ефективного управління. Арсен Аванесян зазначив, що варто зробити для скасування валютної операції:
- Перед тим як розпочати процес скасування операції, треба вивчити правила та політику банку. Кожна банківська установа має власні правила, строки та процедури скасування операцій, і знати їх важливо для успішного завершення процесу.
- Негайний зв'язок із банком – це перший і найважливіший крок. Для цього слід уточнити всі деталі процедури скасування операції та потрібні документи.
- Надання всіх необхідних даних та документів, зокрема посвідчення особи та підтвердження операції, – основне для успішного скасування операції.
- Після звернення до банку важливо уважно дотримуватися інструкцій представників банку для ефективного вирішення ситуації.
Ще Аванесян виділив такі рекомендації для скасування валютної операції:
- Що швидше людина звернеться до банку після здійснення операції, то більше шансів буде на її успішне скасування.
- Важливо зберігати всі пов'язані з операцією документи для уточнення деталей під час звернення до банку.
Ексголова правління Інвестиційно-трастового банку наголосив, що скасування валютних операцій в українських банках не є непереборною проблемою в разі дотримання правил і процедур банку.