Чому курс гривні до долара росте: НБУ назвав головну причину
Джерело:
Національний банк УкраїниУ Національному банку розповіли, що головною причиною на підвищеного попиту на валюту в Україні став психологічний чинник. Також регулятор відмітив, що на підвищення курсу долара вплинули сезонні та інші тимчасові чинники.
Причини коливання курсу гривні до долара
- Психологічний чинник викликаний погіршеним інформаційним середовищем на тлі геополітичного напруження. Саме він, на думку НБУ, й став головною причиною.
- Сезонні та тимчасові чинники – це активізація бюджетних виплат у грудні та високі ціни на енергоносії.
Зверніть увагу Курс долара виріс до максимуму з лютого 2015 року
Ми бачимо, що ситуація на валютному ринку є контрольованою й поточний шок ринок проходить краще, ніж попередні. Попит населення на валюту лишається помірним,
– поділився регулятор.
Регулятор нагадав, у п'ятницю, 28 січня, попит на валюту на міжбанківському валютному ринку знизився, й гривня зміцнилася до 28,68 гривні до долара. Нацбанк також в цей день не здійснював інтервенції на валютному ринку.
Операції НБУ на міжбанку
- Минулого тижня (24 – 27 січня 2022 року) регулятор продав 759,5 мільйонів доларів з метою згладжування надмірних коливань на ринку.
- З початку 2022 року регулятор купив на міжбанку 20 мільйонів доларів і продав 1 511,2 мільйона доларів. Негативне сальдо інтервенцій склало 1 491,2 мільйона доларів.
Що таке міжбанк
Міжбанк (Міжнародний валютний ринок) – це система безготівкових торгів іноземної валюти в Україні. Торгуватись на ньому можуть лише українські банки, а регулятором виступає Нацбанк. Працює він в робочі банківські дні, а торги відбуваються з 10:00 до 17:00 з понеділка по четвер, а в п'ятницю – до 16:00.НБУ й надалі дотримуватиметься принципів гнучкого курсоутворення. Наявний обсяг валютних резервів дозволяє нам продовжувати активно діяти на валютному ринку в послідовний та передбачуваний спосіб та нівелювати тимчасові сплески,
– розповіли в НБУ.
Скільки коштуватиме долар до 2024 року: дивіться відео