Причини коливання курсу гривні до долара

  • Психологічний чинник викликаний погіршеним інформаційним середовищем на тлі геополітичного напруження. Саме він, на думку НБУ, й став головною причиною.
  • Сезонні та тимчасові чинники – це активізація бюджетних виплат у грудні та високі ціни на енергоносії.

Зверніть увагу Курс долара виріс до максимуму з лютого 2015 року

Ми бачимо, що ситуація на валютному ринку є контрольованою й поточний шок ринок проходить краще, ніж попередні. Попит населення на валюту лишається помірним,
– поділився регулятор.

Регулятор нагадав, у п'ятницю, 28 січня, попит на валюту на міжбанківському валютному ринку знизився, й гривня зміцнилася до 28,68 гривні до долара. Нацбанк також в цей день не здійснював інтервенції на валютному ринку.

Операції НБУ на міжбанку

  • Минулого тижня (24 – 27 січня 2022 року) регулятор продав 759,5 мільйонів доларів з метою згладжування надмірних коливань на ринку.
  • З початку 2022 року регулятор купив на міжбанку 20 мільйонів доларів і продав 1 511,2 мільйона доларів. Негативне сальдо інтервенцій склало 1 491,2 мільйона доларів.

Що таке міжбанк

Міжбанк (Міжнародний валютний ринок) – це система безготівкових торгів іноземної валюти в Україні. Торгуватись на ньому можуть лише українські банки, а регулятором виступає Нацбанк. Працює він в робочі банківські дні, а торги відбуваються з 10:00 до 17:00 з понеділка по четвер, а в п'ятницю – до 16:00.

НБУ й надалі дотримуватиметься принципів гнучкого курсоутворення. Наявний обсяг валютних резервів дозволяє нам продовжувати активно діяти на валютному ринку в послідовний та передбачуваний спосіб та нівелювати тимчасові сплески,
– розповіли в НБУ.

Скільки коштуватиме долар до 2024 року: дивіться відео