Китайська національна валюта зазнає нових ударів буквально з усіх сторін. Іноземні компанії шукають альтернативу Китаю, а інвестори активно виводять кошти з фінансових ринків країни.

Читайте також Майбутнє вже тут: чи довго буде тривати бум навколо штучного інтелекту

Китай стрімко втрачає інвестиції

Лише за серпень 2023 року відтік капіталу з Китаю оцінили у 49 мільярдів доларів. Це найбільший показник з грудня 2015 року. На цьому тлі юань щодо долара США обвалився до мінімального рівня за 16 років. З початку поточного року юань ослаб на 5%.

Це досить складна ситуація, оскільки знецінення юаня зменшує привабливість ринку загалом та спонукає до прискорення відтоку коштів. У результаті це може дестабілізувати фінансові ринки.

Тенденцію з досить швидким відтоком капіталу також фіксують коли, офіційний Пекін може просто не досягти цільового показника економічного зростання – 5% за рік. Для прикладу, цьому заважають такі фактори, як проблемний ринок нерухомості та падіння експорту країни.

Нагадаємо, що у середині липня очільниця Мінфіну США Джанет Єллен прокоментувала економічне сповільнення Китаю. За її словами, це може мати різні наслідки для світової економіки. Адже від динаміки другої економіки світу у сучасних реаліях залежить економічний успіх низки інших держав.