Повідомляють, що темпи відтоку капіталу з Китаю сягнули рекордного місячного показника з початку 2016 року. Наразі йдеться про суму у розмірі 53,9 мільярда доларів, які перевели за межі країни. Нагадаємо, що у серпні з Китаю вивели 49 мільярдів доларів, що було піковим значенням з 2015 року.

Варте уваги Фундамент для комфортного майбутнього: які уміння допоможуть кожному

Юань втрачає позиції через відтік капіталу

Курс на цьому тлі торгується на рівні 7,30 юаня проти долара США. Позиції валюти слабшають попри зусилля офіційного Пекіна направлені на її підтримку. Цікаво, що ці зусилля були ускладненні агресивною монетарною політикою центробанку США. Річ у тому, що через це спред між прибутковістю американських та китайських державних облігацій досягнув найбільшого розриву за 20 років.

Що таке ліквідність

Це можливість переводу активу в готівку без істотної втрати його вартості або з мінімальними втратами. Також додамо, що спред – це різниця між найвищими цінами купівлі та продажу в один і той же момент на певний актив.

Варто додати, що державні облігації США наразі є вкрай складним конкурентом, оскільки рівень їхньої дохідності досягнув пікового рівня з 2007 року. Крім того, через побоювання, що високі ставки у США можуть вплинути на глобальну ліквідність, китайський Індекс Star 50 впав до найнижчого рівня за свою трирічну історію, а еталонний Індекс CSI 300 обвалився до найслабшого рівня з початку 2019 року. Також на інвесторів також тиснуть економічні перспективи Китаю та криза на ринку нерухомості.