Глобальні фінансові гіганти все ще переживають наслідки багатомільярдних збитків після виходу з росії. Тож ескалація геополітичної напруженості навколо Тайваню спонукала їх переоцінити ризики у Китаї.

Зверніть увагу Невдале півріччя техгігантів США: кому це вигідно

Новий сценарій для банків США через ситуацію з Тайванем

Кредитори, серед яких Societe Generale SA, JPMorgan Chase & Co., UBS Group AG, звернулися до своїх співробітників із запитом щодо перегляду планів на випадок непередбачених обставин за останні кілька місяців, щоб керувати ризиками.

Водночас глобальні страховики відмовляються від надання нових полісів для компаній, які інвестують у Китай і Тайвань, тоді як витрати на покриття політичних ризиків зросли більш ніж на 60% після повномасштабного вторгнення росії в Україну.

За словами професора Бостонського університету Марка Вільямса, наразі існують ризики можливих санкцій США, а також ймовірність того, що у відповідь Китай піде на обмеження потоків капіталу. Тож війна санкцій може істотно збільшити витрати на бізнес та змусить американські банки переоцінити свої стратегії стосовно Піднебесної.

Стрімке зростання температури риторики між США та Китаєм щодо Тайваню викликало занепокоєння у компаній, оскільки всього через кілька місяців після того, як агресія росії змусила їх покинути цей ринок та припинити обслуговувати надбагатих клієнтів.

Експерти на умовах анонімності повідомили, що оцінюють ризик збройного конфлікту в Північній Азії як низький. Натомість вони вважають, що запровадження двосторонніх санкцій між Вашингтоном та Китаєм – це досить реальний сценарій, який може сильно вдарити по потоках фінансів та торгівлі у світі.

Додають, що будь-яке виведення коштів з Китаю стане вкрай болючим кроком для компаній з Волл-стріт. Річ у тому, за останні роки вони інвестували мільярди доларів у Піднебесну. Для прикладу на кінець 2021 року, найбільші банки США вклали у китайські банки приблизно 57 мільярдів доларів.