У Лондоні вперше з 2018 року вартість бареля нафти піднялася вище 85 доларів. У чому причина чергових цінових рекордів та що робити інвесторам в цей період – розповіла експерт з Міжнародної академії біржової торгівлі, що є офіційним партнером Forex Club в Україні.

До теми Нафта на шляху до важливої вершини: які перспективи для інвесторів це відкриває

Зростання цін на нафту

Ф'ючерси на нафту найпопулярніших марок Brent та WTI всередині листопада побили чергові цінові рекорди. Однією з причин цього зростання називають збільшення попиту на нафту через нестачу газу та вугілля на ринку. Вплинуло на вартість і рішення ОПЕК+ про відмову збільшення видобутку чорного золота. Відтак фахівці прогнозують зростання цін на нафту й взимку.

Нова інвестиційна ідея

На фоні цього експерти підготували для своїх клієнтів інвестиційну ідею "Ціни на нафту продовжують зростання". Це свідчить про очікування подорожчання чорного золота найближчим часом. Трейдер-аналітик Київської філії Міжнародної академії біржової торгівлі Галина Танащук зазначила, що цьому сприятимуть кілька чинників:

  • обмежена пропозиція газу та вугілля на ринку електроенергії, що позитивно вплине на зростання цін на нафту;
  • наближення зими стане додатковим фактором, який підштовхує котирування чорного золота вгору;
  • скорочення запасів сирої нафти в США також відіграє свою роль.

Відновлення світової економіки після пандемії позитивно позначиться на попиті на нафту та нафтопродукти зі сторони транспортної галузі. Важливим фактором також є те, що країни ОПЕК не планують швидко нарощувати темпи видобутку сировини, а це означає, що стрімкого зростання пропозиції на ринку чорного золота чекати не варто, як і падіння цін.

Інвестори отримали нову можливість завдяки нафті / Фото Unsplash

Важливий актив

Нафта є одним із найважливіших активів для світової економіки, отже, попит на неї стабільно зростатиме в поточних умовах. Тож цей інструмент є найцікавішим для широкого кола інвесторів. Прибутковість цієї інвестиційної ідеї може коливатися від 30% при консервативному сценарії інвестування до майже 130% з використання агресивного варіанту. Таким чином кожен інвестор зможе підібрати для себе оптимальну опцію для вкладення коштів. До того ж такий дохід можна отримати лише за 3 місяці.

Актуально Компанії-гіганти з Саудівської Аравії та Індії скасували угоди на 15 мільярдів: що сталося

Прогноз на 2022 рік

Експерти очікують, що вартість нафти у 2022 році стабілізується після зростання й перебуватиме в бічному діапазоні протягом деякого часу. Проте не варто виключати можливість продовження висхідного тренду, який буде зумовлений зростанням світової економіки, яка відновлюватиметься після пандемії. За словами експертів, енергетична криза у світі призведе до подальшого зростання цін на ф'ючерси найпопулярніших марок нафти щонайменше до середини зими. Водночас це створить можливості для інвесторів.

Інвестори отримали нову можливість завдяки нафті: дивіться відео