Основні показники Венесуели у 2020

  • Споживчі ціни в Венесуелі за підсумками 2020 року зросли на 2959,8%, про що свідчать дані фінансової звітності регулятора. Мінімальну динаміку цін зафіксовано в березні (13,3%), максимальну — в грудні (77,5%).
  • Золоті запаси центрального банку Венесуели впали приблизно на 19 тонн і наразі складають 86 тонн. Це є рекордним мінімумом за останні 50 років.

Цікаво Доларизація економіки та бідність: чи зможе Венесуела піднятися з дна

Економічна криза в Венесуелі

Економічні проблеми в країні почалися ще давно. У травні 2018 року інфляція в Венесуелі в річному численні склала 24 600%. У червні того ж року влада Венесуели відкрила безкоштовний проїзд в метрополітені Каракаса через відсутність в країні паперу для друку проїзних квитків.

Економічна криза, що триває в країні останні кілька років, посилився, коли в січні 2019 року лідер опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе президентом країни і його підтримали більш ніж 60 країн світу, в тому числі й Україна.

Навесні 2020 року США через диктатуру в країні ввели санкції проти більш ніж 40 суден, що перевозять нафту з Венесуели. В результаті видобуток нафти впав до 75-річного мінімуму. А це основне джерело доходів країни.