Укр Рус
21 травня, 22:25
2

Імпорт зріс на 73%: чому Китай закупив рекордні обсяги золота

Основні тези
  • Китай збільшив імпорт золота на 73% у квітні 2025 року, досягнувши 127,5 тонни, незважаючи на рекордну ціну 3500 доларів за унцію.
  • Зростання імпорту пов'язане з новими квотами від Народного банку Китаю через високий попит від інвесторів на тлі геополітичної невизначеності.

Китай суттєво збільшив імпорт золота, встановивши новий рекорд. Це пов'язано з поточною ситуацією у світі, яка впливає на настрої інвесторів і центральних банків.

Імпорт золота до Китаю зріс до рекордного рівня 

У квітні 2025 року Китай імпортував рекордні обсяги золота за 11 місяців. Китай скуповує дорогоцінний метал навіть попри високу ціну, пише 24 Канал з посиланням на Bloomberg

Зверніть увагу Україна закликає різко знизити цінову стелю на російську нафт

Загалом імпорт золота сягнув 127,5 тонни. Порівняно з попереднім місяцем, обсяги закупівель золота зросли на 73%. Стрімкому збільшенню імпорту золота не завадила навіть рекордна ціна на дорогоцінний метал – 3500 доларів за унцію.

Збільшення імпорту золота, найімовірніше, пов'язане з тим, що Народний банк Китаю надав нові квоти деяким комерційним кредиторам у квітні. Фактично це реакція китайського регулятора на високий попит на золото з боку інституційних і роздрібних інвесторів під час торгової війни. 

До теми! Інвестори з Китаю обирають золото, аби захистити свої активи на тлі загострення геополітичної невизначеності у світі. Нагадаємо, що ціна золото стрімко зросла завдяки невизначеності у світі на початку року. У середу, 21 травня, 1 унція золота коштує трохи більше, як 3307 доларів, згідно з даними Всесвітньої ради по золоту.

Цікаво, що ціна на золото трохи знизилася у травні. Цьому сприяли сподівання на послаблення торгової напруги у світі. Перш за все йдеться про вдалі торгові переговори між США та Китаєм, які пройшли у Швейцарії у першій половині травня. Водночас попит на золото з боку центральних банків задля диверсифікації від доларових активів, продовжує підтримувати ціни на цей метал на високому рівні.