SpaceX уклала угоду щодо продажу акцій за ціною 560 доларів на загальну суму 755 мільйонів доларів, згідно з анонімними джерелами CNBC. Це призвело до збільшення вартості компанії до 100,3 мільярда доларів.

Цікаво Легенди світу фінансів: три історії успіху трейдерів-самоучок, які надихають

Тепер компанія Ілона Маска SpaceX – друга найдорожча приватна компанія світу. Поступається вона лише китайській Bytedance. Зате обігнала фінтех-компанію Stripe.


Компанія активно запускає супутники / Фото Unsplash

Оцінка компанії зросла за останні кілька років, оскільки SpaceX зібрала мільярди на фінансування своїм двох проєктів: Starship та Starlink.

Масштабні проєкти SpaceX

Попри те, що SpaceX є лідером у запуску ракет, саме Starlink – надзвичайно важливий проєкт.

Що таке Starlink

Це план компанії по створенню взаємопов'язаної інтернет-мережі з тисячами супутників. Вони доставлятимуть високошвидкісний інтернет споживачам у будь-якій точці планети. На сьогодні SpaceX запустила 1 740 супутників Starlink, а мережа налічує понад 100 тисяч користувачів у 14 країнах. Вартість послуги – 99 доларів на місяць.

Starship – це масивна ракета нового покоління SpaceX, розроблена для запуску вантажів і людей на Місяць і Марс. Вихід на орбіту – наступний крок у випробуванні ракети, і SpaceX чекає регуляторного затвердження для її наступного запуску.


Ілон Маск збільшив статки завдяки SpaceX / Фото GettyImages

Статки Ілона Маска

  • Forbes оцінює статки Ілона Маска у 203,5 мільярда доларів, а його конкурента Джеффа Безоса – 189,5 мільярда доларів.
  • Bloomberg також оцінює статки Безоса у 189 мільярдів доларів, а от статки головного багатія світу Ілона Маска – у 224 мільярди доларів.