Рекордний обвал: чи може Ілон Маск втратити статус найбагатшої людини світу
- Ілон Маск втратив понад 30 мільярдів доларів з початку 2025 року, його капітал зменшився до 398 мільярдів доларів.
- Основні причини втрат: падіння акцій Tesla, сповільнення продажів електромобілів, репутаційні ризики та митна політика США.
- Акції Tesla впали на 12%, ринкова капіталізація компанії становить 1,14 трильйона доларів.
- Результати Tesla за четвертий квартал 2024 року не виправдали очікувань Волл-стріт.
Американський бізнесмен Ілон Маск стрімко втрачає гроші з початку року. Мільярдер зафіксував найбільші втрати серед першої десятки найзаможніших людей у світі.
Ілон Маск стрімко втрачає гроші
Ілон Маск, який є найбагатшою людиною у світі, з початку 2025 року, стрімко втрачає гроші. З січня статки Маска зменшилися на понад 30 мільярдів доларів. Про це пише 24 Канал з посиланням на Bloomberg.
Варте уваги Сирія отримала банкноти нацвалюти, які готували для режиму Асада: до чого тут Росія
Станом на 17 лютого Ілон Маск зафіксував найбільші втрати серед 10 найбагатших людей світу, але його статусу найбагатшої людини у світі нічого не загрожує. Його капітал з початку року зменшився на 34,1 мільярда доларів до 398 мільярдів доларів. Видання Forbes оцінює статки Маска в 394,2 мільярда доларів.
До теми! Друге та третє місце у рейтингу багатіїв займають Марк Цукерберг та Джефф Безос, статки яких оцінили у 259 мільярдів доларів та 248 мільярдів доларів відповідно. Маск випереджає їх обох на понад 100 мільярдів доларів.
Капітал Маска суттєво залежить від динаміки акцій компанії Tesla на фондовому ринку. З початку 2025 року цінні папери виробника електрокарів майже на 12%. На момент створення цього матеріалу, акції Tesla торгуються на рівні 353,92 долара. Ринкова капіталізація компанії становить 1,14 трильйона доларів, за даними MarketWatch.
На позиції Tesla на біржі тисне кілька факторів:
- Сповільнення продажів електромобілів.
- Репутаційні ризики, які пов'язані з Ілоном Маском.
- Результати компанії за четвертий квартал 2024 року не виправдали очікування Волл-стріт.
- Митна політика Дональда Трампа. Для прикладу, адміністрація чинного президента США запровадила мита на імпортні сталь та алюміній, які критично важливі для виготовлення автомобілів.