У листопаді 2021 року Ілон Маск провів у твітер цікаве опитування. Він запитав своїх підписників, чи варто йому продати 10% акцій виробника електрокарів задля того, щоб заплатити податки. Більшість проголосувала "за".

Варте уваги Метавсесвіт – нова реальність: які перспективи для інвесторів це відкриває

Ілон Маск й акції Tesla

Згідно з даними Комісії з цінних паперів та бірж США, Ілон Маск реалізував опціони на придбання 2 мільйонів цінних паперів та продав ще близько 584 тисяч акцій Tesla 21 грудня. Таким чином, загальна кількість акцій, проданих за останній місяць, становить 13,5 мільйона – приблизно 80% від того, що було у планах Маска. Це трохи менше, ніж майже 17 мільйонів активів, що дорівнює 10% акцій виробника електрокарів, які належать бізнесмену.

Я продав достатньо акцій, щоб досягти приблизної позначки у 10% з врахуванням реалізації опціонів, і в цьому я намагався бути точним,
– розповів очільник компанії Tesla.

Що таке опціони

Це фінансовий інструмент, який надає право придбати або продати у майбутньому базовий актив на умовах визначених на час укладення такого опціону. Цей інструмент також відомий як опціонний контракт.

До проведення опитування у соціальній мережі у портфелі Ілона Маска було 17% цінних паперів Tesla, вартість яких оцінювали у 200 мільярдів доларів, тоді як 10% – майже у 21 мільярд доларів. Продажі цінних паперів виробника електрокарів принесли понад 14 мільярдів доларів.

Ілон Маск й акції Tesla / Фото Getty Images

Фактор Каліфорнії

Ілон Маск також нещодавно повідомив, що у 2021 році він заплатить понад 11 мільярдів доларів у вигляді податків. Тема з податками мільярдера знову гучно прозвучала через його дискусію у твітер з американською сенаторкою. Крім того, він прокоментував рішення щодо підвищення податків у штаті Каліфорнія.

Колись Каліфорнія була територією можливостей, а тепер вона стає все більше і більше територією з надмірним регулюванням, надмірним оподаткуванням,
– сказав Маск.

Актуально Колишній гендиректор Twitter назвав криптовалюту, яка може замінити долар США

У 2021 році бізнесмен переніс свою резиденцію та штаб-квартиру Tesla з Каліфорнії до Техасу, значно знизивши податки. Актуальні дані щодо капіталу Маску та акцій виробника електрокарів:

  • Згідно з Forbes, Ілон Маск володіє капіталом у розмірі 245,6 мільярда доларів. Бізнесмен є лідером рейтингу найбагатших людей світу.
  • За версією Bloomberg, статки засновника Tesla оцінюють у 245 мільярдів доларів.
  • Вартість акцій Tesla коливається на рівні 938,53 долара за штуку. Ринкова капіталізація компанії становить 942,52 мільярда доларів, інформує Yahoo!Finance.