Сучасна жінка, яка бере на себе відповідальність у різних сферах життя, керує бізнесом чи займає високі державні посади – це не виняток з правил, а наша буденність.
Читайте також Валюту завозять кожні 3 – 5 днів: як Райффайзен Банк дбає про потреби українців
В Україні соціальний напрямок зі встановленням гендерної рівності в усіх сферах життя розвивається відповідно до потреб суспільства. Про це свідчить, зокрема, наявність великої кількості компаній, які запроваджують ініціативи задля забезпечення однакових можливостей як для чоловіків, так і для жінок, повідомляє 24 Канал.
Чи може бізнес існувати без жінок
Дослідження McKinsey Global Institute вказує, що якби жінки у 2015 році були так само залучені до ринку праці, як і чоловіки, то глобальний ВВП виріс би на 26% до 2025 року. Такі дані підтверджують думку про те, що жінки-підприємиці впливають на економічний розвиток країн.
Крім того, дізнатися про те, яке ж воно – жіноче лідерство, можна завдяки спільному проєкту ELLE та Райффайзен Банк. Проєкт містить 6 інтерв’ю з топменеджерками банку, які діляться досвідом стійкості та прийняття складних рішень. Цією ініціативою банк разом із виданням привернули увагу до обговорення успіхів та викликів, із якими зіштовхуються жінки у бізнесі.
Важливо! Райффайзен підтримує гендерний баланс усередині банку, про що свідчить статистика: 52% керівних посад займають жінки, а 48% – чоловіки.
За словами Оксани Шевченко, заступниці голови правління Райффайзен Банку, якщо компанія не бере участі в соціальних проєктах та не має високої цілі, довкола якої об’єднується команда, тоді вона стає просто не привабливою та нецікавою.
Вважаю, що кожен крок на цьому шляху важливий: перехід на використання електромобілів, речей з переробленої сировини, впровадження енергоефективних технологій тощо. Окрема й дуже важлива тема – піклування про ветеранів та їхні родини. Також кожен роботодавець і держава в цілому мають перейматися питанням інклюзивності, як це робить Райф,
– зауважує пані Оксана в інтерв'ю.
Водночас Наталія Гуріна, заступниця голови правління Райффайзен Банку, каже, що після повномасштабного вторгнення зміни в банківській сфері стали суттєвими.
Я помічаю неймовірно стрімкий темп впровадження змін: те, що раніше обдумували й погоджували б роками, робиться майже на льоту і з оцінкою ризиків: перехід у "хмару", максимальна диджиталізація процесів і навіть перехід у повний онлайн, що дає змогу співробітникам Райфу працювати з 36 країн світу,
– додає Гуріна.
А зі слів Лариси Бондарєвої, заступниці голови правління Райффайзен Банку та керівниці корпоративного бізнесу та ринків капіталу, команда банку не зупиняється жодного дня.
Райффайзен Банк профінансував посівну в Україні в перші місяці війни, не підвів аграріїв і державу. Від лютого 2022 року Райф видав мільярди гривень нових кредитів. З перших днів ми невпинно фінансували критичні галузі (аграріїв, енергетику, логістику, телекомунікації, ритейл тощо), зокрема інвестиційні проєкти, які слід було завершити,
– додає Лариса Бондарєва.
Як Райффайзен Банк підтримує жіноче підприємництво
Наталія Гуріна зауважує, що вони з гордістю фінансують ініціативи, які допомагають жінкам досягати успіху.
Так, Райффайзен Банк долучився до проєкту U&We Hub, надавши 400 000 гривень на фінансову підтримку жіночих бізнесів та на розвиток хабу.
Що варто знати про U&We Hub (Ukrainian Women Entrepreneurs)
Це спільнота для українських жінок-підприємиць, яких об'єднує одна мета – розвивати власний бізнес. Місія хабу полягає у тому, щоб підтримати жінок завдяки навчанню. До програми U&We Hub входять лекції, менторська підтримка, створення бізнес-планів та можливість отримати фінансову підтримку. У хабі вже понад 6 000 свідомих підприємниць з Києва, Чернівців, Броварів, Гощі, Івано-Франківська та Запоріжжя.
Цікаво! Відповідно до розрахунків, після навчальної програми U&We Hub, кількість клієнтів та прибутки учасниць зросли на 20%, а 80% жіночих бізнесів покращили свою бізнес-модель та фінансову модель.
Окрім підтримки проєктів, Райффайзен Банк проводить й різні формати навчання для підприємниць. Зокрема, мовиться про лекцію до вебінару на тему: "Жінка в бізнесі: секрети часу, продуктивності та жіночого успіху", яку організували в межах спільного проєкту Unlimit Ukraine від Райффайзен Банку, VISA та Європейської Бізнес Асоціації (EBA).
Про що розповідали на вебінарі:
те, як жінки ведуть бізнес, які їхні сильні та слабкі сторони та чим жіночий бізнес відрізняється від чоловічого;
цінності та їхній зв’язок із нашим успіхом;
планування, есенціалізм та управління своїм часом і продуктивністю: чому це важливо і з чого почати;
коли і як планувати, щоб бути ефективним;
пастки та підводні камені планування і продуктивності;
прокрастинація – причини й способи мінімізації.
Допомога українському бізнесу під час війни
Український бізнес після початку повномасштабного вторгнення вчиться працювати у нових реаліях з усіма можливими викликами сьогодення. У цьому також допомагає Райффайзен Банк.
На сьогодні банк вже двічі ставав партнером показів BOBKOVA на Українському тижні моди. Відомо, що цей фешн-бренд створює колекції одягу світового рівня, а носять його як вітчизняні та іноземні зірки, так й інфлюенсерки та бізнес-лідерки.
Співпраця між брендом одягу та банківською установою стала можливою завдяки спільним цінностям. “Райф” підтримує соціально важливі та "зелені" інвестиційні проєкти, благодійні й гуманітарні ініціативи, а також програми з підтримки ветеранів та ветеранського підприємництва.
Без перебільшень, гендерна рівність є важливим аспектом сучасної економіки. Практика показує, що чоловічих чи жіночих професій не існує, а стать не може стати перешкодою в отриманні кар’єри мрії. Жінки створюють власний бізнес та сприяють розвитку інновацій. Вони стають лідерками та приймають доленосні рішення у всіх сферах життя на рівні з чоловіками.