Надважлива країна світу закупила рекордні обсяги нафти з Росії та серйозно вдарила по саудитах
- Китай імпортував рекордні 108,5 мільйона тонн російської нафти в 2024 році, що призвело до зростання експорту на 1% порівняно з 2023 роком.
- Імпорт саудівської нафти до Китаю у 2024 році знизився на 9%, але Саудівська Аравія частково відновила свою частку ринку в четвертому кварталі.
- Росія та Іран вигравали частку ринку в Китаї завдяки дешевій нафті, але Саудівська Аравія почала повертати втрачені позиції наприкінці року.
Китай – це один із ключових партнерів Росії. Зокрема, друга економіка світу закупила рекордні обсяги російської нафти в 2024 році.
Китай імпортував рекордні обсяги російської нафти
У 2024 році Китай збільшив імпорт нафти з Росії на 1% порівняно з 2023 роком. Головне митне управління Китаю повідомило, що російську нафту транспортували через трубопроводи та морським шляхом. Про це пише 24 Канал з посиланням на Reuters.
Варте уваги Що відбувається з доларом в день інавгурації Трампа
Загалом Китай імпортував 108,5 мільйона тонн російської нафти. Це означає, що за день експорт нафти з Росії до другої економіки світу становив 2,17 мільйона барелів. Попит на російську нафту, яку перевозили морським шляхом, підтримувати такі учасники ринку та рішення:
- Незалежні та державні нафтопереробні заводи у Китаї.
- Розпорядження китайського уряду щодо створення запасів нафти.
Водночас позиції Саудівської Аравії, яка є найбільшим виробником нафти в ОПЕК, на китайському ринку за 2024 рік суттєво ослабли. Імпорт саудівської нафти до Китаю за 12 місяців склав 78,64 мільйона тонн. Цей показник впав на 9% порівняно з 2023 роком.
Крім того, додають, що протягом більшої частини 2024 року Саудівська Аравія програвала частку ринку в Китаї двом країнам:
- Росії.
- Ірану.
Росія та Іран вигравали завдяки дешевій нафті. Проте ситуація почала покращуватися для саудитів у четвертому кварталі 2024 року. Цьому сприяло різке зниження цін на нафту з боку Саудівської Аравії та скорочення обсягів постачання іранської нафти.
Нагадаємо, що у листопаді 2024 року Саудівській Аравії вдалося не просто збільшити обсяги експорту до країн Азії, але й повернути свою частку ринку в цьому регіоні.