Долар впав до річного мінімуму: чого чекати від курсу цього тижня

18 жовтня 2021, 16:03
Читать новость на русском

Українська гривня у жовтні є найміцнішою з початку року. Чи втримає національна валюта позиції щодо американського долара, читайте на Фінанси 24.

У понеділок, 18 жовтня, Нацбанк встановив курс долара на рівні 26,34 гривні. Відтак за тиждень гривня зміцніла всього на одну копійку.

Зверніть увагу Відлуння позачергових виборів у Канаді: як це вплине на позиції канадського долара

Серед чинників, що вплинули на курс минулого тижня:

  • підвищений попит на гривню;
  • інтервенції НБУ – регулятор викупив у резерви майже 120 мільйонів доларів за 3 робочі дні;
  • збільшення обсягів продажу іноземної валюти експортерами на фоні зміцнення курсу гривні та обмежений попит з боку імпортерів.
Зазначимо, що найнижчим з початку року курс був 8 жовтня – 26,33 гривні. Наразі курс долар біля свого річного мінімуму.
Останнє частково пояснюється побоюваннями посилення карантинних заходів на тлі зростання захворюваності. Але все ж, з огляду на збільшені обсяги торгів на міжбанку, головна причина полягає в надлишкових обсягах пропозиції іноземної валюти, що пояснюються здебільшого макроекономічними факторами.

Анна Волуйчак

Директорка департаменту казначейських операцій Юнекс Банку

Що впливатиме на долар цього тижня

Податки і довгі вихідні. Напередодні граничної дати сплати податків пропозиція валюти буде домінувати над попитом. Додаткову підтримку гривні дасть ефект довгих вихідних – у понеділок на міжбанк потрапить валютна виручка одразу за кілька днів.

Інтервенції НБУ. При цьому з високою ймовірністю регулятор продовжить стримувати зниження курсу долару. Тож у першій половині тижня курс буде триматися на мінімальному рівні за рік – 26,3 – 26,4 гривні за долар, прогнозує Анна Волуйчак.

Облікова ставка. У другій половині тижня слід очікувати збільшення волатильності на торгах. Важливим днем з точки зору впливу на курсові тренди буде четвер, коли НБУ оголосить рішення по обліковій ставці.

Наразі єдиної думки на ринку щодо перегляду ставки немає. Тож у цей час цілком ймовірні спекулятивні атаки на гривню та спроби розвернути курсовий тренд. Наскільки вони будуть успішними – наразі сказати важко. Проте я не виключаю тимчасового зростання курсу до 26,4 – 26,5 гривень за долар,
– очікує Анна Волуйчак.

Експертка додає, що загалом серйозних передумов для послаблення гривні цього тижня немає. Тож, якщо гривня й знеціниться у другій половині тижня, то виключно внаслідок психологічних факторів.

Прогноз долара у 2022 році

  • У проєкті бюджету-2022 середньорічний курс долара заклали на рівні 28,6 гривні, а наприкінці року – 28,7 гривні за долар.
  • Дещо оптимістичніший сценарій пропонує МВФ – середньорічний курс долара на рівні 27,41 гривні.
  • Водночас в консенсус-прогнозі від Мінекономіки аналітики зійшлися на таких цифрах: середній курс долара у 2022 році – 28,5 гривні, а станом на кінець року – 29 гривень.