Такого висновку дійшли аналітики Deutsche Bank, пише Coindesk.

Цікаво: Майже всі біткойни намайнили: скільки ще залишилося

Що говорять експерти

Аналітики Deutsche Bank стверджують, що сьогодні створено ідеальні умови для розвитку національних криптовалют (Central Bank Digital Currency, CBDC – з англ. "цифрова валюта центрального банку"). Світова фінансова система вже перебуває на межі вагомих змін.

Так, Китай проводить широкомасштабне тестування платіжної системи на основі цифрового юаня (Digital Currency Electronic Payment, DCEP). У результаті повноцінне функціонування DCEP може повністю замінити глобальну платіжну систему SWIFT. Відповідно, юань претендує на місце міжнародної резервної валюти.

Яке майбутнє чекає долар США

За словами аналітиків німецького банку, впровадження CBDC у міжнародній торгівлі може призвести до послаблення позиції американського долара на світовому фінансовому ринку. Як відомо, долар отримав статус резервної валюти через те, що валюту використовували в торгівлі сировинними ресурсами.

Масштабний збій: Фондова біржа Токіо зупинила торги через найбільший за останні 15 років збій: що сталося

Досвід Китаю в запуску національної криптовалюти

У кінці липня Національний банк Китаю повідомив, що до тестування DCEP долучилося понад 20 китайських компаній. А вже в серпні влада країни оприлюднила офіційний список регіонів, які візьмуть участь у широкомасштабному тестуванні цифрового юаня.

Водночас Міністерство комерції КНР повідомило, що DCEP задіюватимуть і на великі комерційні платіжні операції.

Популярність криптовалюти зростає

  • 54% центральних банків світу, які взяли участь в опитуванні Світового банку 2019 року, вивчають питання випуску власної цифрової валюти.
  • 32% з-поміж них поки детально не вивчали питання створення власної криптовалюти.
  • Лише 15% центробанків, які взяли участь в дослідженні, вирішили не випускати CBDC.