Останні зміни на ринку

Станом на п'ятницю, 10 березня 2023 року, Індекс долара США втратив 0,63% до 104,64, повідомляє Yahoo!Finance. З початку торгової сесії цей показник коливався в діапазоні 104,66 – 105,35.

Актуально Біг за вічністю: в який сектор мільярдери вкладають все більше уваги та грошей

Позиції для Індексу долара за останні 12 місяців:

  • Цей показник досяг річного максимуму на рівні 114,78. Крім того, це найкращий результат за 20 років;
  • За аналогічний період мінімальний рівень для котирувань становив 97,68, за даними CNBC.

У п'ятницю долар ослабла після оприлюднення лютневого звіту про рівень безробіття у США, який свідчить про послаблення інфляційного тиску, пише CNBC. На тлі цього дохідність казначейських облігацій знизилася, а також ослабли позиції валюти на ринку.

Цікаво, що глава американського центрального банку Джером Павелл заявив про подальше підняття базової ставки та повернення до агресивніших кроків для вгамування інфляції. Крім того, варто згадати про позиції американського долара за останні місяці:

  • Грошова одиниця відійшла від мінімального рівні за 9 місяців, який зафіксували 1 лютого, 100,80;
  • Водночас Індекс долара все ще суттєво нижче максимуму за 20 років. Йдеться про показник на рівні 114,78, який зафіксували у вересні 2022 року.

Що таке Індекс долара США

Це показник, який фіксує співвідношення долара до шести національних валют основних торгових партнерів офіційного Вашингтона. Йдеться про євро, єну, фунт, канадський долар, шведську крону та швейцарський франк.