Саме стільки має бути реальний курс долара в Україні за індексом Біг-Мака. Про це повідомляє британський журнал The Economist.

До теми Курс валют на 13 січня: долар і євро стрімко впали відносно гривні

Станом на січень 2021 року дна з фірмових страв, що продається у McDonald's Біг-Мак коштує в Україні 62 гривні. Тоді як американський бургер коштує 5,66 долара у США.

Яка валюта є найбільш недооціненою у світі

Перше місце недооціненої валюти дісталось валюті Лівану. Водночас першість серед переоцінених грошей дісталось швейцарським франкам.


Індекс Біг-Мака / Скриншот зі сайту The Economist

Що таке індекс Біг-Мака

Рейтинг Біг-Мака почали складати з 1986 року. Економісти вважають, що курс валюти має відповідати ціні певного кошика товарів у різних країнах. Однак, щоб не ускладнювати обрахунки, фінансисти обрали стандартний гамбургер Біг-Мак, адже в ньому є хліб, м'ясо, і овочі.

Однак, варто зауважити, що ціна їжі залежить від вартості складників на внутрішньому ринку, оренди, зарплати, комунальних послуг та багатьох інших факторів. Індекс Біг-Мака усі ці нюанси не враховує. Що цікаво, індекс включили до підручників з економіки, а також досліджують на академічному рівні у багатьох країнах світу.

Попередні показники

У січні 2020 року долар в Україні мав би коштувати не більше 11 гривень за версією щорічного індексу Біг-Мака. У 2018 році українська валюта була недооцінена на 69% і займала перше місце в рейтингу.