Нагадаємо, що з 2026 року у США почнуть оновлювати дизайн готівкових доларів. Цей процес буде тривати до 20234 року та охопить долари з такими номіналами: 5, 10, 20, 50 та 100 доларів.
Чи приймають долари 2006 року: як мають діяти банки та обмінники
- Всі долари, випущені з 1914 року, є дійсними, включаючи долари 2006 року.
- Банки та обмінники можуть не приймати лише зношені або фальшиві банкноти.
Банкноти доларів досить часто оновлювали. Йдеться як про дизайн, так і захисні елементи купюр американської валюти. Через це періодично виникають питання щодо того, які долари дійсні, а які – ні.
Чи дійсні долари 2006 року
Досить часто в Україні виникають дискусії щодо доларів 2006 року. Зокрема, йдеться про те, чи можна обміняти такі долари або, чи можна їх обміняти, пише 24 Канал.
Зверніть увагу Ціни на нафту змінили динаміку через важливі сигнали для світу
У НБУ неодноразово наголошували, що дійсними є всі долари, які випустили з 1914 року. Є лише дві причини, коли банки та обмінники можуть не приймати банкноти доларів або інших іноземних валют:
- Ознаки значного зношення або/та пошкодження купюри;
- Фальшиві банкноти.
Долари, які є легальним платіжним засобом, та не мають вище згаданих ознак повинні приймати всі банки та обмінники в Україні. Це стосується й доларів 2006 року. Крім того, банки та пункти обміну не можуть вводити будь-які обмеження для обміну доларів за номіналом чи роком випуску банкнот.