З чого почати та як вийти на новий фінансовий рівень у 2024 році – розповідаємо у новому матеріалі 24 Каналу.

Читайте також Від кави до кока-коли: як заробити капітал завдяки улюбленим напоям

Особистий бюджет та борги

Найперше, варто розібратися з власним бюджетом: зрозуміти ключові статті витрат, джерела надходжень (суми, часові періоди), чи є накопичення. Тобто потрібно усе максимально ретельно проаналізувати, адже це допоможе зрозуміти поточне фінансове становище та ухвалювати перші рішення щодо подальших дій.

Також варто зрозуміти, чи є у вас будь-які борги. Якщо так, то вкрай важливо сформувати план для позбавлення усіх боргових зобов’язань. Якщо це значна сума або є кілька боргів, то краще розбити їх на частини та визначити їхню пріоритетність. Головне – це мати чіткий план, але розуміти, що можливо доведеться його коригувати (і це нормально) та системно працювати над погашенням боргу чи боргів.

Формуйте нові фінансові звички

Усім відома фраза: "Гроші люблять порядок/рахунок". Це як одна з визнаних життєвих істин, яка, проте, є досить корисною звичкою на практиці. Водночас у кожної людини є певні фінансові "ритуали", які призводять до зайвих витрат. Тут не йдеться про базові потреби, непередбачувані ситуації чи життєво важливі запити.

Швидше про ситуації, коли людина "на автоматі" витрачає кошти, коли для цього немає реальної потреби. Умовно 4 чашки кави на день – далеко не найкраще фінансове рішення. Або оплата сервісів та застосунків, якими користуються дуже рідко тощо. По суті це досить незначні суми, які у підсумку можуть відповідати за досить суттєві витрати з бюджету.

Нові можливості у світі фінансів
Нові фінансові цілі та можливості / Фото Unsplash

Саме тому варто звернути увагу на свої фінансові звички та виявити ті, які "тягнуть" гроші з гаманця. Тим паче у сучасному світі є безліч застосунків та технік, які допоможуть знайти найбільш ефективний та зручний варіант саме для вас.

Подбайте про майбутнє

Подушка безпека в автомобілях під час аварій дуже часто буквально рятує людям життя та здоров’я. Аналогічний ефект має й фінансова подушка безпеки, про яку краще подбати заздалегідь. Формування своєрідного резерву можна почати з незначних сум та поступово формувати звичку, а з кожним місяцем, наприклад, за наявності такої можливості можна її збільшувати.

Для фінансової подушки підійде як банківський рахунок, так і готівка. Тут усе залежить від того, як людині зручніше. Також краще відкладати визначену суму до “скарбнички” відразу після отримання доходу. У такий спосіб реально підготуватися до майбутніх викликів та впевненіше давати з ними раду.

Нові можливості у світі фінансів
Нові фінансові цілі та можливості / Фото Unsplash

Нові знання – це шлях до нових грошей

Проте усі вище згадані етапи с допоможуть коректно формувати бюджет та ефективно розпоряджатися власними коштами. Однак для того, щоб вийти на новий фінансовий рівень, потрібно щось більше. Перш за все йдеться про нові знання та вміння, які допоможуть збільшити фінансові надходження.

У контексті фінансів можна розглянути декілька варіантів. Для прикладу, ніколи не буде зайвим звернути увагу на книги про різні фінансові аспекти, які радять фахівці або відомі та успішні люди. Проте найчастіше з покращенням фінансового стану асоціюються інвестиції та трейдинг.