Згідно з останньою інформацією, борги росіян за кредитами стрімко зростають. Ця тенденція давно турбує російський центробанк, який намагається боротися з проблемою.

Зверніть увагу Метал, який називають новою нафтою, коливається біля пікових рівнів з 2022 року

Росіянам все складніше виплачувати кредити

Станом на 1 квітня банки у Росії видалили кредитів на 36,6 трильйона рублів. Також зазначають, що до цього варто додати 1,4 трильйона рублів іпотечних кредитів, які оформляли у вигляді цінних паперів. Це також борги населення, які у банків викупили іпотечні агенти. Наразі загальна сума боргів росіян за кредитами складає 38 трильйонів рубів.

Варто підмітити, що такі папери є й за іншими видами видами кредитів, тоді як частину прострочених боргів кредитори передають колекторам, проте загальні даних про це відсутні.

Додають, що кредитування у Росії зростає, як правило, завдяки вже закредитованим людям. Для прикладу, половина роздрібного портфеля банків припадає на позичальників із трьома кредитами і більше. Йдеться про 12,9 мільйона осіб.

У результаті регулятор починає все частіше застосовувати прямі обмеження. Як-от, з липня російський центробанк посилює вимоги для видачі незабезпечених споживчих кредитів, а також автокредитів, що сталося вперше.