Експерти оцінюють рух в західному напрямку у приблизно 5,1 мільярда доларів в день, а в східному – у близько 4,5 мільярдів доларів. Такі дані надає галузевий журнал Lloyd's List, однак називає ці підрахунки "грубими".

До теми У Суецькому каналі застрягло величезне вантажне судно: морський рух заблокований

Вони також повідомляють, що приблизно 165 суден чекають проходу через Суецький канал, а за оцінками Bloomberg – 185. Вони належать таким компаніям як AP Moller-Maersk, Mediterranean Shipping, Ocean Network Express і Yang Ming Marine Transport.


Судна, які чекають проходу через Суецький канал / Фото Bloomberg

Збитки через блокування Суецького каналу

Через збій руху постраждати може близько 13 мільйонів барелів сирої нафти на 10 танкерах. Про це заявив старший фрахтовий аналітик Vortexa Артура Ріхье. За його словами, 9 суден, які наповнені нафтопродуктами і біодизелем, перебувають за межами Суецького каналу в очікуванні відновлення проходу.

Роботи над вивільненням 400-метрового судна Ever Given, яке сіло на мілину в каналі у вівторок, 23 березня, тривають. Останні спроби його витягнути були безрезультативними.


Ever Give заблокував Суецький канал / Фото DW

Тривалість рятувальної операції серйозно впливає на ринок. За даними Bloomberg, близько 300 суден зі всього світу або застрягли в Суецькому каналі, або попереджають, що мають пройти ним незабаром.

Що відомо про Суецький канал

  • Це маршрут, який є найважливішим для поставок нафти з Близького Сходу до Європи та США. Його називають одним з найважливіших торговельних шляхів світу.
  • Він охоплює 10% від глобальної морської торгівлі. У 2020 році через нього пройшли майже 19 тисяч суден.