Європейський центральний банк (далі ЄЦБ) закликав кредиторів з різних країн ЄС пришвидшити процес виходу з російського ринку або скорочення свого бізнесу у цій країні.

Зверніть увагу Стратегії безпеки: як уникнути ризиків під час торгів на біржі

ЄЦБ звернувся до банків у Європі

Відповідну заяву зробив глава наглядової ради Європейського центрального банку Андреа Енріа у листі до членів Європейського парламенту. Зокрема, він виділив, що її турбує "невтішно повільний прогрес банків щодо зниження ризиків, які мають відношення до їхньої поточної діяльності у Росії".

Енріа наголосив, що ЄЦБ просить кредиторів з різних країн Євросоюзу пришвидшити стратегії скорочення та виходу з російського ринку, а також ухвалити конкретні дорожні карти для цього процесу.

Експерт додав, що всі фінансові установи, які працюють під егідою ЄЦБ, уже скоротили власні кредитні портфелі у Росії на 37% у 2022 році. Ба більше, наприкінці минулого року цей процес пришвидшився.

Один із найбільш ризикових кредиторів

Банком, який найбільше знаходиться у зоні ризики, називають Raiffeisen Bank International з Австрії. Нагадаємо, що за 2022 рік цей кредитор отримав понад 50% свого прибутку саме у Росії. Проте ці кошти головний офіс був змушений залишити на рахунках "дочки" у зв'язку з санкціями проти офіційної Москви.

У березні Україна визнала Raiffeisen Bank міжнародним спонсором війни. Вже у травні 2023 року австрійський кредитор заявив, що почав активніше вивчати варіанти виходу з російського ринку.