Найбільший у світі цифровий актив у понеділок, 30 листопада, побив свій історичний рекорд, повідомляє Bloomberg. За даними Libertex о 17:13 біткойн торгувався на рівні 20 258 доларів. Наразі курс опустився до 19 825 доларів (станом на 18:00). З початку року біткойн виріс майже на 175%.

До теми Чи поб'є біткойн історичний рекорд: яким буде курс BTC до долара, євро і гривні 1-4 грудня

Момент біткойна настав і це ралі все ще має багато шансів тривати надалі,
– сказав директор трейдингової платформи Гай Гірш.

Недавній ріст трейдер пояснює інституційними змінами в криптовалюті. Щоправда, це лише одна з причин.


Біткойн з початку року виріс на 175% / Libertex

Хороший рік для біткойна

Певним чином 2020 рік та пандемія коронавірусу пішли на користь біткойну. Центральні банки країн знижували ставки, щоб рятувати економіку, тож інвестори шукали джерел доходів де-інде. Саме тому біткойн, хоч і високоризикований, але надзвичайно прибутковий актив, привернув увагу.

Проте біткойн стає все доступніший. Уряди країн потроху його легалізують, а PayPal у жовтні заявив, що його клієнти зможуть купувати, тримати та продавати криптовалюти.

Коротка історія біткойну

Біткойн торгувався на рівні декількох центів протягом кількох років після запуску в кінці 2008 року невідомим розробником програмного забезпечення після фінансової кризи.

Наразі ймовірним творцем біткойну називають Сатоші Накамото. Припускають, що це абревіатура провідних технічних гігантів: Samsung – Toshiba – Nakamichi – Motorola. Проте достеменно таки невідомо хто створив біткойн.

Токен досяг попереднього максимуму в 19 511 доларів у грудні 2017 року на тлі широкого піднесення, після чого втратив 70% протягом наступного року.

Аналітики опитані Bloomberg вважають, що цього разу біткойн так сильно не впаде після нового рекорду.