Який курс біткойна до долара, гривні та євро сьогодні

Станом на 9:00 за київським часом, курс BTCUSD був на рівні 18 748 доларів за біткойн, повідомляють Фінанси 24 з посиланням на Libertex. За добу криптовалюта зміцнилася майже на 10%. А от в тижневому вимірі дала ріст всього у 1,8%. З початку року біткойн виріс на 159%.

Цікаво: Від одягу до автомобілів: що можна купити за криптовалюту в Україні та світі


BTC/USD за останній тиждень / Libertex

Курс євро до біткойна закріпився на рівні 15 550, зміцнившись на 2,11% за останню добу. За тиждень біткойн майже не змінився щодо євро, а з початку року виріс на 144%.

За один біткойн доведеться віддати 525 400 гривень.

Прогноз ціни біткойна на тиждень 1-4 грудня 2020

Аналітики з агенції з економічних прогнозів "30 Rates" дали свій прогноз на цей тиждень щодо ціни біткойна.

 • У вівторок, 1 грудня, в середньому курс за день буде 19 226 доларів.
 • У середу, 2 грудня, очікують росту криптовалюти до 19 820 доларів.
 • У четвер, 3 грудня, біткойн трохи впаде – до 19 545 доларів.
 • У п'ятницю, 4 грудня, слід очікувати різкого падіння біткойна до 18 045 доларів.

Зверніть увагу Криптовалюта без вкладень: що таке біткойн крани та як на них заробляти

Що впливає на курс біткойна

 1. Попит та пропозиція. Кількість біткойнів обмежена – 21 мільйон і абсолютну більшість вже добули. Чим менше ставатиме недобутих біткойнів, тим більше зростатиме ціна на них.
 2. Вартість виробництва. Через халвінг (зниження винагороди майнерів удвічі), який проводять кожні 4 роки, вартість виробництва зростає і якщо майнінг стане невигідним, це може негативно вплинути на ціну.
 3. Наявність біткойна на біржах. Якщо доступність монет знизиться, то ціна піде вгору.
 4. Конкуренція з боку альткойнів. Поки що біткойн – найбільш капіталізована криптовалюта. Але зі зростанням популярності інших валют, інвестори можуть переливати свої гроші й тоді ціна біткойна падатиме.
 5. Регулювання. Чим більше країн дозволяють біткойн та сприяють його використанню – тим більше він зростає. І навпаки, заборона у деяких країнах сприяє його падінню. Це один з найважливіших факторів.

Як купити Bitcoin?

Придбати криптовалюту можна кількома способами.

 • Через криптобіржу. Для цього необхідно зареєструватися на криптомайданчику й уважно розглянути його правила. Адже кожна біржа здійснює операції з криптовалютою по-різному.
 • В обміннику. Це платформа, де можна купити біткойн за фіатні гроші.
 • Купівля біткойна з рук. Таким чином ви придбаєте криптовалюту без посередника. Така операція дасть змогу зекономити на комісії, яку вам довелося б сплатити біржі чи обміннику. Однак така угода не дуже безпечна.