Джозеф Байден поцікавився у Володимира Путіна, чи хотів би він, щоб ціллю хакерів стали російські нафтопроводи. У зв'язку з цим лідер США запропонував своєму "колезі" запобігти ймовірному повторенню подібних ситуацій.

Варте уваги Новий бум цін на нафту: секрети вигідних інвестицій у чорне золото

Байден попередив Путіна

Це питання прозвучало під час переговорів президентів у Швейцарії всього через кілька тижнів після того, як один з найважливіших нафтопроводів США Colonial Pipeline став жертвою кібератаки. Підозрюють, що відповідальність за цей напад лежить на хакерській групі, яка відома як DarkSide. Через кібератаку трубопровід не працював більше як тиждень, викликавши паніку серед водіїв на південно-східному узбережжі США.

Після атаки на Colonial Pipeline адміністрація Байдена змінила правила кібербезпеки для критично важливої ​​інфраструктури. Зокрема, тепер компанії з цього сектору зобов'язані повідомляти Міністерству внутрішньої безпеки про інциденти пов'язані з атаками хакерів. У квітні команда Джо Байдена запровадила нові санкційні обмеження проти Росії. Санкції були введені через злом SolarWinds та спробу зірвати президентські вибори. Навесні американський президент попередив Путіна, що будь-які дії проти США будуть мати відповідні наслідки.

Російська Федерація заперечує свою причетність до атаки на Colonial Pipeline. Джозеф Байден заявляв, що за атакою стояв не російський уряд, але є докази того, що нападники проживали в Росії.