Транзакції блокуються

Раніше російські компанії мали змогу здійснювати платежі до банків Гонконгу через такі системи, як PingPong та Xtransfer. Однак, ці платіжні канали тепер блокують транзакції від російських фінансових установ.

Читайте також Chouzhou Commercial Bank проти росіян: яке рішення прийняв китайський банк

Посилення обмежень на фінансові операції відбувається на тлі зростання санкційного тиску. Особливо відчутним це стало після посилення контролю з боку китайських банків, яке співпало з візитом представників Міністерства фінансів США до Гонконгу.

Ці зустрічі відбулися в січні та ключовою темою обговорення там була можливість вторинних санкцій за підтримку Росії у торгівлі товарами подвійного призначення.

Не лише Гонконг

Днями про блокування російських коштів повідомив уряд Туреччини. У грудні деякі громадяни Росії зіткнулися з тим, що не можуть переказувати кошти в Туреччину. Були випадки, коли фінанси заморожувалися або ж поверталися відправнику.

З 1 січня ситуація загострилася, оскільки було призупинено майже всі фінансові перекази. Це призвело до значних фінансових втрат серед експортерів, зокрема турецькі виробники зіткнулися з проблемою отримання оплати за свою продукцію від російських клієнтів.

Це сталося на тлі того, що Туреччина довгий час виступала в ролі ключового транзитного хабу для товарів, що надсилалися російськими клієнтами. Однак, як виявилося, проблеми з надходженням платежів на рахунки російських експортерів були пов'язані з транспортуванням вантажів, які підпадають під санкції або заборони.