Екстрене засідання російського центрального банку заплановане на ранок вівторка, 15 серпня, за даними російських ЗМІ. Це пов'язують зі стрімким обвалом рубля, який зафіксували під час сьогоднішніх торгів на ринку

Варте уваги Як зробити перші кроки до фінансового успіху: поради та підказки

Банк Росії скликає екстрене засідання

Цікаво, що ще сьогодні вдень російський регулятор не вбачав жодних загроз для економіки та фінансової стабільності держави-агресорки після різкого знецінення національної валюти. Проте центробанк "змінив свою позицію" після критики помічника Путіна.

Йдеться про Максима Орєшкіна, який публічно звинуватив центробанк та його очільників відразу в декількох проблемах в російській економіці. Зокрема, він згадав про обвал рубля та пришвидшення інфляції. Мовляв, фінансовий регулятор провадить надто м'яку монетарну політику, а також має почати використовувати інші інструменти, аби стабілізувати ситуацію.

Під час екстреного засідання Банк Росії має на меті обговорити питання щодо підвищення базової ставки. Цікаво, що востаннє регулятор позапланово збирався на зустріч навесні 2022 року. Саме тоді Росія почала повномасштабну війну проти України.