У твітер він був відомий під псевдонімом @AlexDelarge6553. Цікаво, що Алекс ДеЛардж – ім'я вигаданого персонажа фільму режисера Стенлі Кубрика "Механічний апельсин". За акаунтом, якого більше не існує, стежили майже 70 тисяч осіб.

Цікаво Легенди світу фінансів: три історії успіху трейдерів-самоучок, які надихають

Американський трейдер штучно розганяв вартість акцій

Стівен Галлахер робив ставку на дешеві активи також відомі як Penny stocks, які коштують менше ніж 5 доларів. Зазвичай, торгівля цією категорією цінних паперів відбувається поза біржами. Схема pump&dump (накачати та скинути) принесла йому понад 1 мільйон доларів.

Накачати й скинути

Це форма шахрайства з цінними паперами, яка передбачає штучне завищення ціни власних акцій шляхом неправдивих та оманливих позитивних заяв. Головна ціль – продати дешево придбані акції за вищою ціною.

Галлахер з 2019 року рекламував у твітер активи щонайменше 60 компаній. Він продовжував свою діяльність навіть після того, як брокерська фірма закрила його акаунт.

Трейдер з США заробив більше мільйона завдяки схемі з акціями / Фото Unsplash

Трейдера затримали за шахрайство

На цьому тижні Стівена Галлахера затримали за місцем його проживання в Огайо. За даними Мін'юсту США, трейдеру висунули відразу кілька звинувачень:

  • шахрайство з цінними паперами;
  • маніпулювання на ринку,
  • шахрайство з використанням телекомунікацій або інтернету.

Варте уваги Популярна китайська компанія втратила 4 мільярди доларів за три дні: що сталося

У прокуратурі США заявили, що Галлахер купував велику кількість цінних паперів та рекламував їх у твітер. Він наголошував, що це довгострокові інвестиції, а насправді таємно розпродавав активи після злету цін. Відомо, що він використовував акції компаній SpectraScience, SPO Global та Alpine Holdings.