Японська єна та швейцарський франк залишаються відносно безпечними валютами, вважають у Morgan Stanley. Проте інвестиційний банк вибрав американський долар як найбезпечнішу валюту у другому півріччі 2020, пише CNBC.

Важливо Долар обвалився до дворічного мінімуму: чого чекати далі

Що відбувається з доларом

Курс долара впав до 27-місячного мінімуму у вівторок відносно кошика основних валют світу. Таким чином індекс долара досяг 92,477. Востаннє долар був на цьому рівні у травні 2018 року. Водночас фондові ринки навпаки ростуть, зокрема індекс S&P 500 піднявся до історичного максимуму.

Ми очікуємо, що долар США буде найкращою захисною валютою, особливо зараз, коли низькі відсоткові ставки роблять його більш привабливою валютою для фінансування операцій carry trade,
– написали у Morgan Stanley.

Тим не менш, аналітики допускають певні ризики для долара і уважно спостерігають за ситуацією, готові змінити прогнози.

Долар спочатку виграв від пандемії коронавірусу, підскочивши до 3,5-річного максимуму у березні, коли COVID-19 "прийшов" в Америку та поширив страх серед інвесторів. Проте в міру того як інвестори поверталися до інших активів, долар падав відносно інших валют.

Деякі валютні стратеги заявляють, що політична невизначеність в США, включаючи ситуацію з економічним стимулюванням, також шкодить курсу долара.

Корисно Гривня дорожчає: як на цьому заробити

Чим довше залишається патова ситуація у Вашингтоні, тим більша небезпека того, що продаж доларів стане для багатьох виходом,
– пише Борис Шлоссберг.

Альтернативи долару

Попри те, що єна та швейцарський франк залишаються безпечними валютами, ця тенденція може змінитися, вважають аналітики Morgan Stanley. Відсоткова ставка Японії є від'ємною, що триматиме валюту ослабленою.