Укр Рус
4 травня, 15:47
2

Які купюри євро втрачають популярність і чому

Основні тези
  • Європейський центральний банк припинив друк купюр номіналом 500 євро через підробки та використання в тіньових схемах, хоча вони залишаються чинним платіжним засобом.
  • Декілька європейських країн відмовилися від монет 1 і 2 центи, закликаючи округлювати суми до найближчих 5 центів для спрощення готівкових розрахунків.

У країнах ЄС не всі номінали євро однаково зручні для використання. Для щоденних витрат – наприклад, у магазинах чи транспорті – найзручніше використовувати купюри по 5, 10 і 20 євро.

Які банкноти поступово зникають з обігу

Купюри по 100 і 200 євро зазвичай використовують для більших покупок або зберігання грошей, передає 24 Канал з посиланням на Новини.LIVE.

Дивіться також ВПО можуть винаймати житло дешевше: як подати заяву на субсидію 

Водночас деякі номінали вже майже не використовуються або взагалі вилучаються з обігу, бо втратили актуальність у повсякденному житті.

Європейський центральний банк ще у 2016 році ухвалив рішення припинити друк та випуск купюри номіналом 500 євро. Причина – зростання кількості підробок і використання цих банкнот у тіньових схемах та кримінальних операціях.

Зауважте! Попри це, банкнота залишається чинним платіжним засобом – нею досі можна розраховуватись, і вона не втратила вартості. У разі потреби її можна обміняти в будь-якому національному центральному банку країн єврозони.

Дрібні монети теж втрачають популярність

У низці європейських країн вже відмовилися від випуску монет номіналом 1 і 2 центи. Наприклад, у Бельгії, Нідерландах, Фінляндії, Ірландії, Словаччині, Італії, Естонії та Литві магазини зобов’язані округлювати суму до найближчих 5 центів під час розрахунку готівкою.

Подібну практику нині обговорюють і в інших країнах, зокрема в Іспанії, Франції, Німеччині, Португалії та Австрії. 

До речі! Хоча монети 1 і 2 центи залишаються дійсними, їх прибирають з обігу, щоб спростити готівкові розрахунки та зменшити кількість дріб’язку, що постійно губиться.