Черговий халвінг криптовалюти Litecoin, після якого винагорода майнерів за видобутий блок буде знижена з 12,5 LTC до 6,25 LTC. Що ж чекати перед халвінгом від вартості LTC і що ринок спостерігатиме далі – читайте у матеріалі 24 Каналу.

До теми Ризик дефолту у США: як це може вплинути на ринок криптовалют

Подія, на яку чекає ринок

Халвінг цифрової монети LTC відбувається кожні 840 тисяч блоків. За всю історію існування цієї криптовалюти цей процес проводили уже двічі – у 2015 та 2019 роках. Вперше винагорода за видобуток блоку скоротилася з 50 LTC до 25 LTC, а вдруге – до 12,5 LTC.

Що таке халвінг

Це зменшення вдвічі швидкості генерування нових одиниць криптовалюти. За його допомогою відбувається регулювання темпів створення нових монет. Після того, як відбувається ця подія, зменшується нагорода майнерів за здобутий блок криптовалюти.

Щоразу незадовго до чергового халвінгу вартість Litecoin починала різко зростати, проте потім спостерігали досить суттєве знецінення. Зокрема, фіксували такі коливання:

  • Перед халвінгом у 2015 році ринкова вартість LTC підскочила більш ніж у 5 разів, а у 2019 році – більш ніж у 4 рази;
  • Після цього пішло різке зниження курсу – у 2019 році, досягнувши позначки 143 долари, Litecoin згодом скотився до 40 доларів.

Зараз Litecoin утримує за собою позначку 85 доларів, з початку нинішнього року зростання ціни вже перевищило 60%. Цілком ймовірно, що це не межа. Наразі монета трохи відійшла від локального максимуму, який зафіксували у квітні 2023 року на рівні 104 доларів. Але криптовалюта готується до нового стрибка. Ринкова капіталізація LTC зараз досягла позначки 6,2 мільярда доларів, за цим показником криптовалюта посідає 12 місце серед усіх цифрових активів у світі.

Ринок чекає на халвінг Litecoin / Фото Libertex

Зростання завдяки очікуванню

Цілком імовірно, що і цього року напередодні халвінгу Litecoin зможе показати непогане зростання ціни, попри те, що загальна ситуація на ринку криптовалют загалом залишається досить напруженою.

Не виключено, що в найближчій перспективі ціна LTC може подолати позначку 100 доларів, а потім взагалі досягти позначки на рівні 150 доларів. Щоправда, після того, як халвінг відбудеться, ймовірно зафіксують зниження курсу – аж до 100 доларів і нижче.

Ймовірно, вже наприкінці серпня – вересні ринкова вартість LTC повернеться до 80 – 90 доларів за монету. Таким чином, підйом буде дуже обмеженим за часом. Однак цю ситуацію можуть капіталізувати інвестори.

Як використати халвінг

Щоб отримати прибуток на халвінгу, можна, наприклад, заздалегідь інвестувати в цей актив, а потім продати його за вищою ціною, як і провести зворотну операцію. При цьому не обов'язково мати сам актив у наявності. Для реалізації цього плану достатньо обрати платформу, яка надасть відповідні можливості.

Однією з них є Libertex, яку створила компанія Forex Club. Цю торгову платформу обрали для інвестицій у різні активи вже понад 2,9 мільйона початківців та досвідчених інвесторів у всьому світі.

У Libertex є понад 300 різних інструментів для інвестицій. Йдеться як традиційні опції (валюти, акції світових компаній і товарні активи), так і про новіші варіанти. Наприклад, криптовалюти. Таким чином, кожен може знайти для себе оптимальний актив для того, аби вийти на прибутковий рівень.

Ринок чекає на халвінг Litecoin / Фото Pexels

Як почати

Достатньо всього кількох дій, щоб почати вкладати кошти та отримувати дохід. Для того, щоб почати потрібно зробити кілька простих кроків:

  • Відкрити та поповнити рахунок у Libertex;
  • Обрати відповідний актив;
  • Визначитися з напрямком інвестиційної угоди;
  • На цьому етапі допоможуть ухвалити рішення вбудовані в Libertex інструменти технічного аналізу;
  • Якщо інвестор планує монетизувати зростання активу, то потрібно натиснути кнопку "купити", а якщо на зниженні – "продати";
  • Все що залишиться зробити після цього – закрити угоду, коли прибуток за нею вас влаштовуватиме.

Усі вище згадані операції можна провести буквально в одному вікні навіть не покидаючи власну домівку. Опанувати тонкощі укладання інвестиційних угод без ризику втрати коштів допоможе безплатний деморахунок, на якому вже є 50 тисяч віртуальних доларів на отримання практичних умінь. Освоївши процес укладання угод, реально в один клік перейти на справжній рахунок, щоб почати отримувати прибуток.