Життя після кризи: як набирає обертів економіка Китаю
Індекс ділової активності (PMI) виріс до 52,8 пункту в липні з червневих 51,2. Це найшвидший зліт з січня 2011 року.
Виробництво в Китаї зростає найшвидшими темпами. Така динаміка свідчить про те, що відновлення економіки починає набирати обертів, пише CNN.
Цікаво У PayPal звітують про популярність безготівкових операцій
Економіст Джуліан Еванс-Прітчард зазначає, що збільшення виробництва може компенсувати погану динаміку в інших областях, включаючи сферу послуг. Додатковий стимул сектору надає пакет підтримки з боку держави обсягом 500 мільярдів доларів.
Китайська економіка першою в світі почала зростання після пандемії коронавируса. ВВП країни виріс на 3,2% в другому кварталі в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.Однак аналітики вказують на слабкі місця економіки Китаю. Експорт скорочується сім місяців поспіль, оскільки коронавірус негативно впливає на попит. Ринок праці також знаходиться в кризі.
Ми попереджаємо, що показники PMI можуть знизитися в найближчі місяці, оскільки в усьому світі темпи відновлення уповільнюються, — відзначають експерти фінансової компанії Nomura.
На наступному етапі Китай має намір оптимізувати планування однакового порядку роботи з протистояння епідемії COVID-19 і соціально-економічний розвиток, докладати більше зусиль для реалізації запланованих на рік цілей, а також сприяти відновленню світової економіки і підтримувати глобалізацію.