Як люди багатіють: економіст розвіяв 3 міфи
Джерело:
growІлон Маск, Марк Цукерберг, Джефф Безос та Бернар Арно є найбагатшими людьми світу. Та, щоб і самому розбагатіти, не завжди варто їх наслідувати.
Американський економіст Естебан Аргудо розповів про 3 помилкові стратегії, яких варто уникати людям, які мріють збагатитися.
Зверніть увагу Фурор на світових біржах: які компанії можуть "вистрілити" у найближчі роки
Міф №1: Фондовий ринок зробить вас багатими завтра
За словами економіста, багато людей розглядають інвестиції як спосіб миттєвого збагачення. Насправді ж це потребує часу. Згідно з дослідженням Consumer Finances 2019 року, 70% багатії є пенсіонерами, які накопичували свої статки протягом довгих років.
Більшість людей не розуміють, що фондовий ринок окупається в довгостроковій перспективі. Це не збагатить вас за одну ніч,
– каже він.
Міф №2: Почати власний бізнес – найкращий спосіб збагатитися
Багатії, які займають верхівки рейтингів, є ще й власниками бізнесу. Але середньостатистичний багатій насправді найманий працівник, просто на керівній посаді.
Більшість багатих, за винятком пенсіонерів, насправді працюють на когось іншого. Посада, яку ви обіймаєте, відіграє важливу роль,
– наголошує Естебан Аргудо.
Міф №3: Багаті люди несуть виключну відповідальність за власний успіх
Не завжди багатії завдячують своїм статусом власним силам. Іноді їм допомагають – спадок, сімейний бізнес, навчання у дорогому університеті чи навіть просто відсутність потреби утримувати сім'ю. Через це навіть існує термін self-made, тобто такий, який зробив себе сам мільйонер чи мільярдер.
Дані показують, що 40% багатих і заможних людей отримали принаймні один подарунковий трансферт у своєму житті на суму, яка в середньому в чотири рази перевищує їхній дохід,
– зазначає економіст.
До теми Життя в борг і непотрібна розкіш: 8 найпоширеніших фінансових помилок
Тож шлях до багатства потребує наполегливість, терпіння, а іноді й удачі.