Відповідне рішення ухвалила Служба з захисту даних Ірландії. У відомстві зазначили, що WhatsApp не на належному рівні інформує жителів ЄС щодо того, як месенджер використовує особисто інформацію своїх користувачів та як ділиться нею з Facebook.

Зверніть увагу Протистояння Пекіна та китайських мільярдерів: як цей конфлікт вплине на фінансові ринки

WhatsApp оштрафували на рекордну суму

Крім штрафу WhatsApp, який використовують понад 2 мільярди людей у всьому світі, зобов'язали налаштувати свою політику конфіденційності та способи взаємодії з користувачами відповідно до європейського законодавства у цій сфері. Тож, цілком ймовірно, що месенджеру доведеться розширити свої стандарти. З іншої сторони, деякі користувачі та компанії скаржилися на те, що політика конфіденційності WhatsApp занадто довга та складна.

WhatsApp оштрафували на рекордну суму / Фото Unsplash

Реакція WhatsApp

У компанії заявили, що не згодні з рішенням європейського регулятора та будуть його оскаржувати. Крім того, вони наголосили, що WhatsApp прагне надавати безпечні та конфіденційні послуги. Щодо надання доступу до даних користувачів Facebook, то WhatsApp ділиться з техгігантом:

Цікаво Промах Бернара Арно: через яку компанію французький мільярдер втратив сотні мільйонів

  • номерами телефонів,
  • даними транзакцій,
  • діловою взаємодією,
  • інформацією про мобільні пристрої,
  • IP-адресами та іншою інформацією.

Проте, у компанії стверджують, що Facebook не має доступу до особистих розмов, даних про місцеперебування або журналів викликів.