Нафтовий гігант з Мексики з рекордним боргом втратив майже 10 мільярдів доларів

27 лютого 2023, 20:03
Читать новость на русском

Джерело:

Bloomberg

Державна нафтогазова компанія Мексики Petroleos Mexicanos, яка також як Pemex представила звіт за четвертий квартал, зафіксувавши мільярдні втрати. Що про це відомо – читайте далі.

Втрати мексиканської компанії за останній квартал 2022 року склали 172,2 мільярда песо або 9,4 мільярда доларів. Мексиканський нафтовий гігант фіксує збитки другий квартал поспіль. За липень – вересень чистими одна з найбільших нафтових компаній світу втратила 52 мільярди песо (2,8 мільярда доларів).

Зверніть увагу Ілон Маск може створити власний смартфон: що це означає для Apple

Мільярдні втрати нафтового гіганта з Мексики

Виділяють дві основних причини такої фінансової динаміки компанії. Річ у тому, що Pemex не змогли відновити обсяги видобування сировини, які скорочуються, а також впоратися з боргами:

  • У 2022 році обсяги видобування нафти впали на 1,62 мільйона барелів на добу. Це триває, щонайменше, третій рік поспіль;
  • Президент Мексики планував змінити ситуацію завдяки використанню більш доступних родовищ, проте це не спрацювало;
  • Pemex також складно розрахуватися з рекордними боргами серед усіх нафтових компаній світу – 107,7 мільярда доларів на кінець 2022 року. З них приблизно 8 мільярдів доларів необхідно виплатити цьогоріч. 
До теми! Державна компанія Pemex з 2019 року отримала від уряду країни орієнтовно 45 мільярдів доларів у вигляді капітальних інвестицій, податкових та інших пільг. У разі потреби влада готова втрутитися в ситуацію.

Минулого тижня стало відомо, що Pemex веде переговори з низкою інвестиційних банків. Серед них Goldman Sachs та JPMorgan Chase. Головна тема обговорення – отримання боргу під заставу, щонайменше, на 1 мільярд доларів. На цьому проблеми мексиканської компанії не завершилися.

Зростає увага до економічної, соціальної та керівничої діяльності Pemex. Таким чином, нафтовий гігант може поставати перед труднощами з отриманням кредитів від банків, які посилюють свої вимоги.