Актуальні дані оприлюднило Міністерство економічного розвитку, за даними російських ЗМІ. Звіт відомства стосується поточної економічної ситуації в Росії.

Зверніть увагу Чорне золото знову у тренді: як відмова ЄС від нафти з Росії вплине на інвестиції

Скорочення російської економіки набирає оберти

Зокрема, йдеться про те, що у травні 2022 року економіка держави-агресорки скоротилася на 4,3% у річному розрахунку. У квітні поточного року цей показник впав на 2,8%, тоді як у березні був зафіксований ріст на рівні 1,3%. ВВП Росії показував позитивну динаміку у лютому (+4,1%) та січні (+5,7%).

Загалом Міністерство економічного розвитку Росії оцінило зростання ВВП протягом січня – травня на рівні 0,5% у річному розрахунку. У відомстві також назвали основні фактори впливу на економіку. Йдеться про:

  • падіння внутрішнього попиту;
  • транспортно-логістичні обмеження.

Погіршення динаміки помітили й в обсягах вантажообігу транспорту мінус 1,8% в останній місяць травня після падіння на 1,5% у квітні. Цікаво, що у відомстві переглянули дані за квітень. Раніше у так йшлося про цифру на рівні 5,9%.

За аналогічний період у секторах будівництва та сільського господарства темпи зростання сповільнилися, але зуміли зберегти позитивну динаміку. Тоді як у квітні 2022 року реальні заробітки росіян зменшилися відразу на 7,2% у річному розрахунку. Лише у попередньому місяці заявляли про зростання цього показника на 3,6% у річному розрахунку.

Актуально – кілька російських банків таки працюють у системі SWIFT: дивитися відео