Які венчурні інвестиції в США

Венчурні інвестиції в США впали до 170,6 мільярда доларів у 2023 році, що є найнижчим показником за останні п'ять років.

Читайте також: Найбагатші люди світу за підсумками 2023 року: лідером став ексцентричний мільярдер

Крім того, минулого року венчурна індустрія також скоротилася в усьому світі – інвестори вклали у стартапи 345,7 мільярда доларів, що на 35% менше ніж торік. Водночас це є найнижчим показником з 2017 року.

Що таке венчурні інвестиції

Венчурні інвестиції — це кошти, які вкладаються в молоді компанії на стадії запуску або на початкових етапах розвитку з метою отримати високий прибуток. Це високоризиковий, але й високоприбутковий вид інвестування.

Скільки вкладали інвестори у США

За даними дослідницької компанії PitchBook, інвестори вклали 170,6 мільярда доларів у приблизно 15 000 угод, що на 30% менше, ніж у попередньому році.

Минулого року також впали обсяги залучення коштів для венчурних інвесторів. Гроші, залучені американськими венчурними інвесторами, скоротилися майже на дві третини, порівнюючи з 2022 роком, а в усьому світі – майже наполовину. У 2023 році американські венчурні фонди залучили 66,9 мільярда доларів, а світові – 160,9 мільярда доларів,
– йдеться в повідомленні.

Зокрема, повідомляється, що вповільнення в четвертому кварталі було менш істотним порівняно з річним показником: обсяг венчурних угод у США становив 37,5 мільярда доларів, що менше на 2,6 мільярда доларів порівняно з попереднім роком. Це відображає труднощі, що виникли наприкінці 2022 року.