Від нерухомості до фінансових ринків: куди інвестують одні з найвисокооплачуваніших фахівців
Не секрет, що однією з найбільш високооплачуваних сфер в Україні є інформаційні технології (IT). Айтішники часто мають великий попит на ринку праці, і особливо на міжнародному рівні. І це не дивно, адже завдяки високій заробітній платі практика інвестування доволі поширена серед IT-фахівців.
24 Канал вирішив розібратись, куди найчастіше вкладають свої кошти такі фахівці та як примножують капітал.
Читайте також Накопичити та примножити: у чому найкраще тримати свої заощадження
Заробіток IT-фахівців
Ще торік, за даними кадрового порталу grc.ua, по всіх регіонах України айтішники отримували в середньому 108,1 тисячі гривень. У червні 2023 року ця сума сягнула трішки більше, ніж 3,4 тисячі доларів, що за середнім банківським курсом станом на 10 грудня – майже 127 тисяч гривень, згідно з даними DOU.
Крім того, за підсумками I та II кварталів 2023 року IT-індустрія "принесла" українській економіці 1,6 мільярда й 1,7 мільярда доларів відповідно.
Відтак найкращим варіантом для ІТ-фахівців зберегти залишок коштів після здійснення всіх оплат та донатів на ЗСУ – інвестування. Особливо це важливо у період війни, коли потрібно бути впевненим у завтрашньому дні.
Зверніть увагу! Опитування від dev.ua показало, що найчастіше айтішники інвестують в нерухомість, валюти та акції компаній.Куди інвестують ІТ-фахівці
- Нерухомість
Нерухомість для інвестиції зазвичай розглядають, якщо термін інвестування тривалий. Відтак можна купити житло в регіонах України на виплати з фіксацією ціни в гривнях.
Цікаво! До початку повномасштабної війни інвестування в нерухомість було одним з найнадійніших для збереження та примноження власних активів. Однак після 24 лютого 2022 року цей варіант залишається у зоні ризику в деяких областях України.- Депозити у валюті
Примножити капітал можна за допомогою депозитів. Адже більшість банків пропонують ставки, котрі суттєво вищі за рівень інфляції. Однак, якщо ви все ж переймаєтесь, що девальвація може “зʼїсти” ваші накопичення, то можна покласти гроші на депозит у валюті. Так кошти приноситимуть пасивний дохід у вигляді відсотків.
За допомогою такого інструменту інвестування можна заробити більше, ніж втрачати, адже людина бідніє, коли тримає накопичення, які “не працюють”. Варто зауважити й те, що в Україні банківські вклади під час дії воєнного стану гарантуються державою.
Зауважте! Наразі відсотки у валютних депозитах коливаються залежно від банку – від 0,01% до 2% річних.- Військові облігації
Завдяки цьому виду інвестування айтішники можуть не лише заробляти, але й допомагати армії у період війни. Також перевагою є висока дохідність.
Якщо брати військові облігації в гривнях, то це 10 – 16% річних. Ще одним плюсом є стабільність позичальника, адже облігації гарантовані державою.
- Акції компаній
На сьогодні купити акції таких відомих компаній, як Apple, Microsoft, Meta (Facebook), Pfizer, Tesla, Amazon чи інших, набагато легше. Тому це вигідна інвестиція, зважаючи на ріст їхньої ціни на ринку.
Наприклад, за останні 5 років акції Tesla зросли на 934%, а у 2023 році вони зросли майже вдвічі. Про це йдеться в Reuters. Щодо Apple, то акції цієї компанії виросли за 20 років на понад 61 000%. Ще одним техгігантом є Meta, у якої від початку цього року, станом на кінець травня, акції зросли на 127%.
Перші кроки в інвестиціях
Найважче в інвестуванні – почати. Та і тут є корисні поради, які допоможуть зробити перші кроки в цьому процесі легко і впевнено. Так, щоб зменшити навантаження та пошук інструментів, початківцям і не тільки варто звернути увагу на платформи, які зможуть допомогти на шляху інвестування.
- Наприклад, завдяки торговим платформам можна отримати доступ до безлічі активів. На початку навіть можна не вкладати багато коштів, а розпочати з невеликих сум.
Усе це можна зробити за допомогою торгової платформи Libertex, яка доступна як для iOS, так і Android. Серед торгових інструментів сервісу – CFD на дорогоцінні метали, сировина, криптовалюти й, звичайно, акції світових компаній.
CFD (Contracts For Difference або контракти на різницю), дозволяють отримувати прибуток від коливання котирувань (зміни ціни) без фактичного постачання товарів.
Зауважте! Під час реєстрації у додатку користувач має декілька варіантів: поповнити одразу гаманець й згодом здійснювати торгові операції, або ж почати з демо-рахунку із сумою у 50 тисяч доларів.Як зареєструватись у додатку Libertex та почати інвестувати:
- встановіть додаток Libertex, завантаживши його в App Store або Play Market;
- відкрийте додаток та поповніть рахунок гаманця;
- спробуйте проаналізувати ринок;
- визначте активи та напрям угоди;
- кінцевий етап – кнопка "Купити" або "Продати" в залежності ваш вашого рішення - ціна на обраний актив буде зростати або знижуватися.
Виконавши всі вищезгадані кроки, ви зможете не лише заробити на зростанні активів, але й продати їх, якщо забажаєте отримати дохід від зниження котирувань, а потім закрити угоду.
Важливо! Торгівля фінансовими інструментами є ризикованою діяльністю і може принести як прибуток, а й збитки. Розмір можливих втрат обмежений сумою депозиту.