Ціни на нафту знову близькі до рекорду: в чому причина

30 травня 2022, 10:27
Читать новость на русском

Джерело:

Bloomberg

Нафта знову дорожчає і наближається до своїх історичних максимумів. Росту сприяє послаблення карантинних обмежень в Китаї та переговори ЄС щодо нафтового ембарго.

Нафта Brent перевищила 120 доларів за барель, дещо впавши згодом. За минулий тиждень ця сировина подорожчала на 6%, що є рекордним показником за останні 2 місяці.

До теми "Зелена" енергетика: перспективи розвитку у разі запровадження ембарго на сировину з Росії

Чому нафта дорожчає

По-перше, основний споживач нафти у світі – Китай – послаблює карантинні обмеження, які ввів через спалах коронавірусу. Так, ключовий центр Шанхаю дозволив усім виробникам відновити роботу з червня. Водночас китайські чиновники запевнили, що спалах коронавірусу в Пекіні – під контролем.

Попит у Китаї важко спрогнозувати, враховуючи ризики подальших карантинних обмежень. Але я підозрюю, що ми вже бачили найгірше,
– сказав Деніел Хайнс, старший стратег Australia & New Zealand Banking Group Ltd.

По-друге, ринок готується до можливого нафтового ембарго ЄС проти Росії. Хоча країни ЄС не змогли домовитися про угоду в неділю, переговори триватимуть протягом тижня.

Сплеск цін на енергоносії сприяв різкому зростанню темпів інфляції, що спонукало центральні банки країн перейти до жорсткішої монетарної політики з підняттям відсоткових ставок.

Що відомо про нафтове ембарго

  • ЄС вже місяць не може узгодити шостий пакет санкцій проти Росії.
  • Основна проблема в Угорщині, яка не погоджується навіть на численні компромісні рішення від ЄС.
  • Проте й деякі інші країни-члени виступають проти такого кроку.
  • За інформацією Bloomberg, ЄС навіть обдумує ембарго лише морської нафти, а не трубопровідної, щоб прийняти санкцію хоч в якомусь вигляді.
  • Представник ЄС сказав, що угода все ще можлива найближчими днями, коли лідери зустрінуться.

 Цікаво – чи можуть Угорщину вигнати з ЄС: дивіться відео