Останні зміни на ринку нафти

Під час торгів у понеділок, 23 січня, нафта Brent торгувалася на ринку за ціною на рівні 88,19 долара за барель. Сировина подорожчала на 0,56 долара під час торгової сесії. Максимально вартість нафти підіймалася до 89,09 долара за барель, що стало піковим рівнем з 1 грудня.

Актуально Вперед до звершень: топ першочергових порад для інвесторів-початківців

Американська нафта, яка відома на ринку під маркою West Texas Intermediate, завершила черговий торговий день з ціною у 81,62 долара за барель. Від початку торгів сировина впала в ціні на 2 центи, повідомляє видання Reuters. Максимально вартість цієї марки нафти зростала до 82,64 долара за барель, що є піком з 5 грудня.

За даними Bloomberg, вартість нафти зупинилася на таких рівнях:

  • Марка нафти Brent торгується на рівні 88,19 долара за барель (+ 0,64%);
  • Барель американської нафти WTI коштував 81,57 долара за барель (- 0,06%).

Інвестори та ринок нафти

Новий тиждень нафта почала із різносторонньої динаміки на ринку. До цього інвесторам вдалося вигідно використати наростальну динаміку цін на сировину та отримали свої прибутки.

Нагадаємо, що вартість Brent та WTI досягла максимального рівня за 7 тижнів завдяки оптимізму щодо відновлення економічної та ділової активності у Китаї після трьох років суворого карантину.

Фактор Китаю завжди відіграє велику роль для ринку нафти, оскільки є одним із найбільших імпортерів сировини у світі. За минулий тиждень марка нафти Brent подорожчала на 2,8%, тоді як бренд WTI додав в ціні 1,8%.

Прогнози від експертів щодо цін на нафту:

  • Нагадаємо, що в американському банку Morgan Stanley вважають, що динаміка на ринку нафти зміниться у другій половині поточного року, наприкінці якого можуть зафіксувати вищі ціни на сировину;
  • Зокрема, нафта марки Brent, за новим прогнозом, може завершити рік з ціною на рівні 110 доларів за барель;
  • Водночас експерти з британського банку Barclays недавно заявили, що на фоні глобального погіршення виробничої активності може виникнути ризик зниження їхнього поточного прогнозу щодо вартості нафти Brent на рівні 98 доларів за барель на 2023 рік.