Свіжі дані щодо запасів нафти у США опублікував Американський інститут нафти (API). Після цього повідомлення ціни на Brent і WTI впали, пише Мінфін із покликанням на іноземні джерела.

Варто звернути увагу Ціна нафти "стрибає" через нову хвилю коронавірусу: як інвесторам цим скористатися

Ціни на нафту за 9 грудня

  • За даними торгів на 9 грудня, ф’ючерси на нафту Brent із терміном постачання в лютому 2021 року подешевшали до 48,67 долара за барель.
  • Ціна січневих ф’ючерсів на американську нафту WTI опустилась на 0,26%, досягнувши 45,48 долара за барель.

Про що свідчать дані API

Згідно з інформацією Американського інституту нафти, упродовж минулого тижня (із 30 листопада по 4 грудня включно) запаси нафти в США зросли на 1,14 мільйона барелів. Окрім того, збільшилися обсяги бензину та дистилятів у сховищах.

Інвестиційні можливості Золото як надійний актив у кризу: чому є сенс інвестувати в дорогоцінний метал

Що прогнозують у Міненерго США

Експерти переглянули прогноз ціни Brent у 2020 році у бік збільшення: замість очікуваних раніше 40,61 долара за барель, аналітики відомства прогнозують середню ціну на рівні 41,43 долара.

За підрахунками американського Міненерго, вартість бареля Brent перебуватиме на рівні 48,53 долара у 2021 році.

Ціна на нафту WTI теж зросте. За прогнозами експертів, наприкінці поточного року вона коштуватиме 38,96 долара за барель, а у 2021 році – 45,78 долара за барель.

Ринок нафти 2020: останні новини

  • У понеділок, 7 грудня, ціни на нафту впали на тлі тривалого зростання нових випадків коронавірусу у світі. У п’ятницю, 4 грудня, вартість сировини досягла рекордної вартості з березня поточного року.
  • Нафта дорожчає на фоні успішного тестування потенційних вакцин. Оптимізм, пов’язаний з успіхом у розробці вакцин, привів до зростання цін на нафту майже на 27% у листопаді.