Ціни на нафту пішли вниз: що це означає
- Ціни на нафту знизилися через побоювання щодо можливого поновлення підвищених мит з боку США та очікування збільшення обсягів видобутку ОПЕК+.
- Невизначеність у торговельній політиці США, слабкі дані з Китаю та очікування на звіт про зайнятість у США впливають на настрої інвесторів.
Ціни на нафту знизилися оскільки учасники ринку стурбовані можливим поновленням підвищених мит з боку США, що може негативно позначитися на попиті на пальне. Додатковий тиск на ціни чинить очікування збільшення обсягів видобутку ОПЕК+.
Які ціни на нафту
У четвер, 3 липня, ф'ючерси на нафту марки Brent на 45 центів (0,65%) до 68,66 за барель. Нафта WTI втратила 44 центи (0,66%), і торгується на рівні 67,01 за барель, пише 24 Канал з посиланням на Reuters.
Дивіться також Ринок нафти завмер в очікуванні: що відбувається з цінами
Слід зазначити, що у середу, 2 липня, обидва контракти досягли тижневого максимуму після того, як Іран припинив співпрацю з Міжнародним агентством з атомної енергії. Додатковим фактором зростання стала новина про попередню торгову угоду між США та В'єтнамом.
Що відбувається з цінами на нафту
За словами аналітиків, невизначеність у торговельній політиці США посилюється: 90-денне відстрочення запровадження підвищених мит спливає 9 липня. При цьому нових угод з ключовими партнерами, зокрема ЄС та Японією, поки не укладено.
Важливо! Очікується, що країни ОПЕК і їхні союзники, включаючи найближчими вихідними домовляться про збільшення видобутку на 411 тисяч барелів на добу.
На тлі невизначеності навколо мит і рішення ОПЕК+, а також напередодні довгих вихідних з нагоди Дня незалежності в США, учасники ринку, ймовірно, уникатимуть зайвого ризику,
– зазначили аналітики ING.
Настрої інвесторів також погіршилися через слабкі дані з Китаю. Згідно з опитуванням у приватному секторі, ділова активність у сфері послуг у червні зростала найповільнішими темпами за дев'ять місяців на тлі зниження внутрішнього попиту та скорочення нових експортних замовлень.
Примітно! Аналітики наголошують, що ринок очікує на публікацію основного звіту про зайнятість у США — він допоможе сформувати очікування щодо термінів і масштабів можливого зниження відсоткових ставок Федеральною резервною системою.