Укр Рус
10 липня, 11:15
2

Оновлені ціни на нафту: як ринки відреагували на мита Трампа та слабкий долар

Основні тези
  • Ціни на нафту залишаються стабільними через ослаблення долара та високий попит на бензин у США.
  • Зниження запасів бензину у США, а також ослаблення долара підтримують ціни на нафту, але аналітики сумніваються в ефективності рішення ОПЕК+ про збільшення видобутку.

Ціни на нафту залишаються відносно стабільними: інвестори зважували можливі наслідки нових мит, оголошених президентом США Дональдом Трампом. При цьому ослаблення долара та ознаки високого попиту на бензин у США підтримували котирування.

Які ціни на нафту

У четвер, 10 липня, ф'ючерси на нафту марки Brent подорожчали на 4 центи – до 70,23 долара за барель. Контракти на американську нафту WTI знизилися на 1 цент, до 68,37 долара за барель, пише 24 Канал з посиланням на Reuters.

Дивіться також ОАЕ закликає видобувати більше нафти: як це вплине на ціни 

В аналітики зазначають, що макроекономічна невизначеність стримує попит, особливо в країнах Азії. Також відзначається зниження надбавок за геополітичну нестабільність на тлі перемир'я, що триває між Ізраїлем та Іраном.

Що впливає на ціни

На тлі збереження побоювань з приводу інфляційного тиску, викликаного тарифною політикою Трампа, тільки "пара" членів Федеральної резервної системи на засіданні 17-18 червня допустила можливість зниження процентних ставок вже в цьому місяці

Важливо! Вищі ставки роблять запозичення дорожчими, що своєю чергою знижує попит на нафту.

Проте, підтримку цінам надає ослаблення долара – зниження курсу американської валюти робить нафту більш доступною для покупців, які володіють іншими валютами, що стимулює попит.

Додатковим фактором підтримки стало скорочення запасів бензину і дистилятів в США минулого тижня. 

Примітно! Згідно з даними Управління енергетичної інформації США (EIA), попит на бензин за тиждень зріс на 6%, досягнувши 9,2 мільйона барелів на добу.

Тим часом аналітик IG Тоні Сікамор висловив сумнів, що останнє рішення ОПЕК+ про збільшення квот на видобуток призведе до реального зростання виробництва. 

За його словами, деякі країни вже перевищують встановлені ліміти, а інші, наприклад Росія, фізично не здатні наростити видобуток через пошкоджену інфраструктуру.