Від нафти залежать усі: чого чекати від цін після рішень ЄС та ОПЕК+
На глобальному ринку нафти знову фіксують зростання цін. Серед головних факторів впливу рішення потужних блоків – ЄС та ОПЕК+, які стосувалися безпосередньо ринку чорного золота.
Нафта – це важливий показник для світу, оскільки її вартість впливає на багато аспектів життя кожної людини, так і функціонування держав. Що ж буде з нафтовими котируваннями далі через останні рішення потужних організацій – читайте у матеріалі 24 каналу.
Варте уваги Острівки стабільності: які активи завжди будуть приносити прибуток
Фактори впливу
В ОПЕК+ вирішили з листопада скоротити обсяги видобування нафти відразу на 2 мільйони барелів на добу. При цьому Росія може навіть дещо збільшити свій видобуток до 10,5 мільйона. На сьогодні держава-агресорка видобуває 9,9 мільйона барелів сировини на добу.
Блок хоче, щоб світові ціни на чорне золото коливалися біля позначки у 90 доларів за барель. Тобто експортери нафти прагнуть зберегти статус-кво на ринку, підтримавши ціни на ринку.
Такий крок ОПЕК+ вже призвів до короткострокового подорожчання нафтових котирувань. Станом на сьогодні, 10 жовтня, барель нафти Brent коштує понад 97 доларів. Тоді як американська сировина WTI торгується за ціною у 92,26 долара за барель, згідно з даними Bloomberg.
Ще одним вкрай важливим фактором, який впливає на ситуацію на сировинному ринку, є заява Європейського Союзу про погодження нових санкцій проти Росії. До нового пакету санкцій входить цінова стеля для нафти від держави-агресорки. Згідно з планом, цей процес буде проходити у два етапи:
- запровадження 5 грудня обмежень для нафти;
- 5 лютого 2023 року ця норма почне діяти для нафтопродуктів.
Максимальний рівень ціни поки що не озвучений. Водночас Угорщина, яка часто виступала проти санкцій для сировинного сектора, домоглася того, щоб цінова стеля не стосувалася постачання нафти через трубопроводи, а також експорту сировини морськими шляхами, який заміщав їх у надзвичайних ситуаціях.
Перспективи для нафти
Ефект заяви про цінову стелю на російську нафту багато в чому перекреслив рішення ОПЕК+ щодо скорочення обсягів видобування чорного золота. Така політика країн-виробників нафти не дозволить котируванням впасти, оскільки на ринку фіксуватимуть певний дефіцит пропозиції.
Крім того, раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що країна не постачатиме ні нафту, ні інші види сировини за кордон, якщо це суперечитиме її власним інтересам. Тоді як віцепрем'єр держави-агресорки Олександр Новак говорив, що цінова стеля може згубно вплинути на нафтову галузь на глобальному рівні, спровокувавши дефіцит та зростання цін.
Важливо! Наступне засідання ОПЕК+ заплановане на 4 грудня, а 5 грудня набирає чинності ембарго на постачання російської нафти морським шляхом до країн ЄС.Можна сказати, що зараз на глобальному ринку нафти діють прямо протилежні фактори, які, зрештою, й стабілізують один одного. Таким чином, ціни на нафту зараз, швидше за все, продовжать триматися поблизу досягнутих рівнів і навряд чи відійдуть далеко від позначки у 90 доларів за барель від марки Brent. Тим більше, що саме на цьому рівні зацікавлені представники ОПЕК+.
Які можливості це створює для інвесторів
Попри те, що котирування чорного золота навряд чи показуватимуть явну динаміку, монетизувати коливання цього активу на ринку абсолютно реально навіть у таких умовах.
Для прикладу, можна використовувати незначні коливання ціни, щоб купувати нафту дешевше, а продавати вже після зростання вартості. Прибутком буде різниця між показниками ціни. Такі операції реально проводити з допомогою торгової платформи Libertex, яку створила компанія Forex Club.
Платформа Libertex дозволяє інвестувати в понад 300 найрізноманітніших фінансових активів та вдало монетизувати цю діяльність. Йдеться про:
- Енергоносії;
- Акції світових компаній;
- Фондові індекси;
- Валюти;
- Криптовалюти;
- Інші інструменти.
До того ж здійснювати угоди та заробляти в торговій платформі Libertex можна незалежно від фізичного місця перебування. Головне – доступ до Інтернету. Адже доступ до платформи можливий як з комп'ютера, через вебдодаток, так і з мобільного телефону, через програми для iOS та Android.
Щоб почати інвестувати та отримувати прибуток потрібно зробити всього кілька простих кроків. Алгоритм дій такий:
- Відкрити та поповнити рахунок у Libertex;
- Обрати актив;
- Ввести суму та визначатися із напрямком інвестиційної угоди;
- На цьому етапі корисними будуть вбудовані в Libertex інструменти технічного аналізу та стрічка фінансових новин;
- Далі достатньо натиснути кнопку “купити”, щоб вкласти гроші у зростання активу, та “продати”, щоб інвестувати у зниження;
- Після цього потрібно буде лише дочекатися результату та закрити угоду. Всі ці операції можна здійснити буквально в одному вікні.