За підсумками 2023 року, аналітики назвали мідь металом, що найактивніше дорожчає. Цей метал став приємним винятком серед інших подібних активів – алюмінію, свинцю та цинку, які відреагували зниженням вартості на високі відсоткові ставки американського фінансового регулятора та збільшення пропозиції більшості металів на світовому ринку.

Варте уваги Мудрість від легенд: як обрати один із безпрограшних варіантів для інвестицій

Чому мідь зростає в ціні

Виділяють відразу кілька причин для подорожчання міді. Одна з них – збільшення світового попиту на метал, який викликаний переходом низки країн світу на більш екологічні порівняно, наприклад, із нафтою джерела енергії. Мідь вже зараз активно використовують, зокрема, в електромобілях та в електрообладнанні.

Водночас пропозиція міді, навпаки, скорочується. Американський інвестиційний банк Goldman Sachs прогнозує, що у 2024 році дефіцит цього металу складе 500 тисяч тонн. Такі очікування пов'язані з тим, що восени 2023 компанія First Quantum Minerals перестала добувати мідь на одному з найбільших у світі родовищ у Панамі.

Ще один фактор впливу на цінову динаміку міді – від'ємна динаміка курсу долара. Ослаблення американської валюти зазвичай викликає зростання ціни на мідь. Оскільки котирування металу номіновані у доларах, то слабкіший курс призводить до їхнього зростання в ціні. Зараз на ринку очікують на падіння долара стосовно основних валют, у тому випадку якщо Федеральна система США почне пом'якшувати свою політику щодо ключової ставки.

Як заробити з допомогою міді з Forex ClubМідь фіксує нові рекорди / Фото Unsplash

Потужні перспективи міді: як використати нову можливість

На ринку очікують на продовження активного зростання цін на мідь та нових рекордів. На думку аналітиків Goldman Sachs, вже 2024 року вартість цього металу може зрости до 10 тисяч доларів за тонну. Позитивна динаміка триватиме й у 2025 році, і ціни на мідь можуть піднятися до 15 тисяч доларів за тонну. Саме тому цей актив уже сьогодні заслуговує на особливу увагу.

Активне зростання вартості та нові цінові максимуми роблять мідь вкрай вигідним інструментом для збільшення особистого капіталу.