Пропозиція Європейської комісії полягає у встановлені цінової стелі на газ. Таким чином, у ЄС прагнуть створити інструмент для обмеження різких стрибків цін на сировину.

Зверніть увагу Нова реальність після придбання Twitter: що чекає на інвесторів та сектор соцмереж

У ЄС хочуть встановити цінову стелю для газу

Європейська комісія запропонувала механізм для корекції на ринку з метою захисту підприємств та домогосподарств від стрибків цін на газ у ЄС. Це доповнення до заходів, які покликані скоротити попит на газ і забезпечити надійне постачання через диверсифікацію цього процесу.

Відтак Єврокомісія представила пропозицію щодо встановлення верхньої цінової межі на газові контракти на місяць вперед місячного газові на біржі TTF, яку часто використовують орієнтиром цін на газ в ЄС, на рівні 275 євро за мегават-годину. По ідеї цей механізм має починати діяти автоматично за двох умов:

  • якщо базова гуртова ціна на газ буде триматися на рівні понад 275 євро за мегават-годину протягом двох тижнів;

  • якщо розрив між цінами на природний газ і зрідженого природного газу перевищуватиме 58 євро протягом 10 торгових днів.

Як тільки встановлять цінову стелю на газ, то офіційний Брюссель почне вимагати від держав-членів ЄС подавати звіт Європейській комісії щодо своїх зусиль для зменшення обсягів споживання електроенергії, інформує Financial Times.

Комісарка ЄС з питань енергетики Кадрі Сімсон додала, що цей механізм – інструмент, який можна буде використовувати при потребі та доповнювати більш структурні кроки для контролю за цінами.