Згідно з даними Investing.com, ф'ючерси на золото зросли до 1998,70 долара.


Динаміка ціни золота / Графік Investing.com

Актуальний прогноз: Гривня по 27 чи 30: чого чекати від курсу долара цієї осені

Що з доларом?

Американська валюта впала до найнижчого рівня, починаючи з травня 2018 року. Це сталося після того, як віцеголова Федеральної резервної системи США Річард Кларіда розширив політику регулятора щодо інфляції.

Економіка Японії і Китаю поступово відновлюється

Натомість дані, опубліковані в Китаї і Японії, свідчать про стійке відновлення економік обох держав. Індекс ділової активності у сфері промисловості (PMI) Китаю у серпні зріс до 53,1 пункту.

У Японії цей показник збільшився до 47,2 пункту в серпні. Хоча індекс ділової активності цієї країни був нижчим, ніж 50 пунктів, що вказує на економічне зростання, це стало найповільнішим зниженням показника з лютого цього року.

До теми: Індія та Китай швидко вийдуть із кризи, ВВП "Великої двадцятки" впаде – прогноз Moody's

Загострення на міжнародних ринках

Також інвестори слідкують за розвитком відносин Китаю і США та за австралійським ринком. Напруження між Сполученими Штатами й КНР почало знову зростати після того, як Америка встановила новий двосторонній діалог з азійською країною.

Окрім того, між Китаєм і Австралією погіршилися відносини, тому що китайська влада затримала австралійську телеведучу Чен Лей в кінці серпня й утримує її без пред'явлення будь-яких звинувачень.